English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
1.10.2022 Cumartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
TANITIM <<< Geri Dön  
 

Antalya, son 18 yıldır kültürel etkinlikler alanında Türkiye standartlarının çok üzerinde bir gelişme gösterdi. Kuşkusuz bu gelişmede, Turizm'in payı yadsınamaz. Turizm kültürel etkinlikler ve eğlence sektörünün çeşitlendirilmesinde, motor güçtür. Marka olmuş yurt dışındaki turistik yöreler incelendiğinde, eğlence sektörünün başarısı ve kalitesi, kültürel hayatın, toplumun tüm kesimlerince sahiplenilmesiyle gerçekleştiği, dikkatimizi çeker.

Türkiye'nin en eski film festivalinin yapıldığı bu Kent'de 10 yıl öncesine kadar kaç sinema vardı? Bugün göğsümüzü gere, gere göstereceğimiz Avrupa standartında 15 sinemamız var. Şunu da belirtmek gerekir ki bizim sinemalarımızda vizyon Türk filimlerinin yanında Avrupa’daki vizyondaki filmler ve de orijinal dillerinde Türkçe altyazılı gösterilmektedir. Dünya turizm pastasından büyük pay alan, İspanya’da bile, bu uygulama ve standart yoktur. Biz bu uygulamamızı, ne yazık ki ülkemizde, tatil tercihini kullanan veya kullanacaklara duyuramıyoruz. Ayrıca bu standartımızın fiyatının da kendi ülkelerindeki fiyatlardan daha ucuz  olduğunu anlatamıyoruz. Kalite ve fiyat bileşkemiz turizmde olduğu gibi eğlence sektöründe de rekabetçidir.

Evet, artık devlet tiyatromuzun yanında yurtdışında gösterilere katılan son derece başarılı bir Belediye Tiyatrosu var. Taşraya, turneye giden İstanbul Tiyatroları Antalya’ya gelirken çekiniyorlar. Antalya tiyatroda da iyileri tercih ediyor.

Rahmetli Eczacıbaşı'nın başlattığı, bu yıl 22'incisi yapılacak olan Aspendos Opera ve Bale Festivali, artık dünya Festivaller listesinde yer alıyor. Yabancı ve yerli seyircisi izleyicisi her yıl artıyor. Birbiri ardından açılan sergiler Antalya daki tüm sanatçı ve sanat severleri heyecanlandırmaktadır.2014'de 15'incisi yapılan Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 5'incisi gerçekleşen Uluslararası Antalya Tiyatro Festivali, Efes Pilsen Blues Festivali, 14'üncüsü yapılan Uluslararası Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali, ve yine uluslararası festival kimliği kazanmış olan Antalya Jazz Festivali kentimize kültürel kimlik kazandırmada büyük katkı sağlıyor. Seri halde kentimizde verilen konserler kentin kültürel ve eğlence hayatını renklendirdiği gibi, Antalya imajını ''Kültür ve Sanat Kenti'' olarak gelecekte betimleyecektir. Antalya ''Limitsiz Güneş'' gibi ''Limitsiz Kültür ve Sanat'' da demektir. Antalya Tanıtım Vakfı olarak, kentimizdeki kültür ve sanat hareketlerini duyurabilmek için böyle bir iletişim sayfasının  gerekliliğini görerek sizlerin hizmetine sunduk.

Yeliz GÜL EGE
Antalya Tanıtım Vakfı
Yönetim Kurulu Başkanı

 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi