English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.12.2021 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA) 2012 Yılı Genel Kurulu Antalya'da Gerçekleşti <<< Geri Dön  
 

 

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA)'nın 2012 yılı genel kurulu Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Londra Turizm Ataşeliği ve Antalya Kongre Bürosunun katkıları ile Antalya Belek Cornelia Diomond Golf Resort & Spa Otel’de gerçekleştirildi. 9 Ekim'de başlayan genel kurul 12 Ekim’de sona erdi. Genel kurulu İngiltere'den 600'ü aşkın tur operatörü, seyahat acentesi ve basın mensubu izledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Levent Demirel  İngiliz delege ve basın mensuplarına Türk Turizminin istatistiki bilgilerine dayalı ve ayrıntılı  tanıtım stratejilerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

2011 yılında 2,6 milyon İngiliz ülkemizi ziyaret etmişti. İngiliz pazarı 2011 yılı rakamlarına göre yaklaşık 465 bin ziyaretçiyle Antalya'nın 4. büyük pazarı konumunda. İngilizlerin Antalya'ya ilgisi son yıllarda artış eğilimi göstermekle beraber söz konusu genel kurul İngiltere'nin seçkin tur operatörlerinin Antalya’yı daha iyi tanıması açısından büyük bir fırsat niteliğindedir.

ABTA Başkanı John McEwan ve ABTA  CEO’su Mark Tanzer  9 Ekim akşamı organizasyona evsahipliği yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı temsilcileri ve organizasyona destek veren kuruluşlara verdiği resepsiyonda Antalya'nın güzelliklerinden ve Antalya’da  gördükleri konukseverlikten çok etkilendiklerini, otellerin niteliğinin ve verilen hizmetin üst seviyede olduğunu belirterek başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere  ABTA Kongresinin Antalya’da yapılabilmesinde emeği geçen ve sponsorluk yapan Antalya Valiliği, Antalya Kongre Bürosu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, AKTOB, TÜROFED, ICF Airports, Cornelia Diamond Golf Resort & Spa, Susesi Luxury Resort, IC Hotels, Tantur-TUİ Türkiye,Türk Hava Yolları  ve  tüm sponsorlara teşekkür etti.  ABTA Yönetim Kurulu Başkanı John McEwan yaptığı konuşmada Türkiye ve Antalya’da olmaktan duyduğu mutluluğu belirtmesinin yanında katılımcı delege seyahat acentelerin önemli bir bölümünün Antalya’ya ilk seyahatleri olduğunu ve bunun Antalya’nın tanıtımına büyük katkı sunacağını belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 10 Ekim akşamı delege ve basın mensupları için bir "Hoşgeldiniz kokteyli" düzenledi, 11 Ekim akşamı ise Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde  ICF Airports ve IC Hotels Sponsorluğunda Calista Luxury Resort’ da   ABTA delegeleri, basın mensupları ve turizm sektörüne bir gala yemeği gerçekleştirildi.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi