English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
11.08.2022 Perşembe  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Antalya için Kongre ve Toplantı Sektörünün Önemi Her Geçen Gün Artmakta <<< Geri Dön  
 

ANTALYA İÇİN KONGRE VE TOPLANTI SEKTÖRÜNÜN ÖNEMİ HER GEÇEN GÜN ARTMAKTA!!!

ANTALYA’NIN KIYI TURİZMİ DIŞINDA SON YILLARDA  KONGRE VE TOPLANTI TURİZMİNDE Kİ GELİŞİMİNDE ANTALYA KONGRE BÜROSUNUN KATKILARI OLDUKÇA BÜYÜK….

ANTALYA TANITIM VAKFI BÜNYESİNDE KURULAN VE ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI DESTEĞİNDE KAR AMACI GÜTMEDEN  ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN ANTALYA KONGRE BÜROSU, HEM ULUSAL HEM DE ULUSLARARASI ANLAMDA ANTALYA’NIN BİLİNİRLİĞİNİ ARTTIRICI FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

Antalya ulaşım kolaylığı, iklim koşulları, doğal ve tarihi zenginlikleri, yeni ve nitelikli konaklama tesisleri ile Kongre ve toplantı turizmi açısından son derece elverişli bir konuma sahiptir. Bu bağlamda Antalya Kongre Bürosu Antalya’nın avantajlarının ulusal ve  uluslar arası platformda tanıtılması için çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü Sinan İnan,”Hedefimiz Antalya’yı dünyanın önemli kongre şehirleri içerisinde görmek özellikle Antalya için önemli bir referans oluşturan ABTA  (İngiliz Seyahat Acentecileri Birliği) Genel Kurulunu ACB olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü  ile başarıyla gerçekleştirmek  kentimiz için gurur verici” dedi. Antalya’nın dünya kongre turizmi pazarından hak ettiği payı alacağının altını çizdi. Dolayısıyla Antalya Kongre Bürosu’nun turizmcilerden gerekli desteği almasının önemli bir rol oynadığına dikkat çekti.

ICCA 2014 (International Congress and Convention Association) Genel Kurulu’nun Antalya’ya kazandırılmasıyla da Antalya’nın uluslar arası platformda tanınırlığının arttığını vurgulayan Sinan İnan “ICCA 2014 hazırlıklarına önemle devam etmekteyiz, ICCA 2014 Genel Kurulu Antalya ve Türkiye’nin tanıtımı için çok büyük bir fırsattır aynı zamanda turizmi 12 aya yaymak ve üst gelir grubunda ki turistlerin şehrimizi ziyaret etmelerinin sağlanması açısından büyük önem taşımaktadır ” dedi.  İnan, 2015 yılında gerçekleşmesi planlanan (IAEE) uluslar arası Enerji Ekonomisi  kongresinin  Antalya’ya kazandırılmasında imza aşamasına gelindiği bilgisini paylaştı. Antalya’nın Türkiye kongre turizmi kapasitesi içinde %37’lik pay ile ilk sırada yer aldığını,  yaklaşık 165 bin kişilik salon kapasitesine sahip olmasıyla birlikte henüz Antalya’da  kongre merkezinin olmamasının en büyük handikap olduğunu vurguladı.

Sinan inan, Antalya’nın kongre ve toplantı sektöründe bilinirliğinin arttırılmasında marka değerinin yaratılmasının gerekliliğini ön plana çıkardı. İnan” ICCA 2014 ardından  EXPO 2016 gibi çok önemli buluşmaların Antalya’da gerçekleştirilecek olması  dünya pazarında Antalya’nın imajının oluşturulması için büyük fırsatlar, uluslar arası  rekabet ortamında Antalya dikkat çekici ve farklı bir imaj ile konumunu güçlendirebilir. Bu hususlarda tüm Antalya turizm sektör temsilcileri birlik halinde hareket etmelidir, destinasyon pazarlaması yapılmalıdır, bireysel düşünülmemelidir”dedi.

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi