English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
16.12.2019 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
IAEE, 2015 Dünya Enerji Ekonomisi Kongresi için Antalya'ya odaklandı <<< Geri Dön  
 

Antalya’nın Kongre ve Toplantı popülaritesi artıyor.

2014’ e doğru her gen gün Antalya’nın Kongre ve Toplantı Destinasyonu olarak bilinirliği ve istenirliği artıyor.  ICCA 2014’ün Antalya’da olacak olması ister istemez Kongre ve Toplantı Planlayıcılarının (Meeting Planners) ilgisini Antalya’ya yöneltiyor.

IAEE – Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği Genel Directörü David Wiiliams ve EED- Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği Genel Başkanı Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Gürkan Kumbaroğlu ve Başkan Yardımcısı İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Filiz Karaosmanoğlu geçtiğimiz hafta sonu 2015 Dünya Enerji Ekonomisi Kongresi için Antalya’da bir inceleme gezisi gerçekleştirdiler.

ACB-Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü Sinan İnan 2015 yılında Antalya’da gerçekleştirilecek Dünya Enerji Ekonomisi Kongresinin çalışmalarını yaptıklarını Kongrenin Antalya’da olacağını ve 3 otel ile görüşüldüğünü bunlarda birine kısa sürede karar verileceğini belirtti.

IAEE-Uluslar arası Enerji Ekonomisi Birliği Genel Direktörü David Williams ise Antalya’yı ve olanaklarını çok beğendiğini Antalya Kongre Bürosunun kendilerini çok iyi ağırladığını, bilgilendirdiğini ve yönlendirdiğini belirtti. Dünya’da yaptıkları tüm kongrelerde Şehirlerin Kongre Bürolarından Destek aldıklarını Antalya’da da aynı yöntemi uyguladıklarını ancak özellikle otellerin Antalya Kongre Bürosuna üyeliklerinin azlığı karşısında çok şaşırdığını, Kongre Bürolarının öneminin bu kadar çok yatak ve toplantı salonu ve imkanı olan otellerin olduğu Antalya’da hala anlaşılamamış olmasını da çok büyük hayretle karşıladığını belirtti. Ayrıca bu güzel şehre yakışan, şehrin simgesi olan çok donanımlı bir kongre merkezinin olmayışını da anlayamadığını belitti.

EEA-Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği ve IAEE-Uluslar arası Enerji Ekonomisi Birliği Başkan Yardımcısı Gürkan Kumbaroğlu da bu dünya Kongresinin Antalya’ya ve Türkiye için ise İstanbul ile birlikte  ikinci defa kazandırdıkları için mutlu olduklarını ve katkılarından dolayı Antalya Kongre Bürosuna özellikle teşekkürlerini belirtti.

EEA Başkan Yardımcısı ve İTÜ öğretim üyesi Filiz Karaosmanoğlu’da inceleme gurubunun Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın ziyaretleri sonrası her iki kurumdan da çok yakın ilgi ve destek gördüklerini İstanbul’dan sonra Antalya’da çok başarılı bir Dünya Kongresi gerçekleştirebileceklerine emin olduklarını belirtti. 

IAEE, 1970’lerin ortalarından sonra ortaya çıkan petrol ambargoları ve sınırlamaları sonrasında özel sektördeki başarılı enerji mühendislerinin birbirleri ile görüş alışverişine olanak sağlamak üzere Amerika’da 1977 yılında yapılan ilk toplantı ile başlayan ve 1979 da ki ilk  yıllık olağan toplantısını Washington DC. de gerçekleştiren bu birlik bugün 100’ün üzerinde ülkeden 4500’ün üzerinde üyesi ve dünya çapında çok saygın 2 yayını bulunan çok önemli bir uluslararası birlik haline gelmiştir.

Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği de aynı amaçlar doğrultusunda seçkin üniversitelerinden enerji ekonomisi konularındaki çalışmalarıyla öne çıkan akademisyenlerin önderliğinde Enerji Ekonomisi Derneği (EED), adı altında 15 Şubat 2005 tarihinde İstanbul'da kuruldu ve IAEE’ nin üyesi oldu.

EED- Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği  2008 yılında İstanbul’da Dünya kongresini İstanbul’ a getirmeyi ve çok iz bırakan başarılı bir ev sahipliğini gerçekleştirmeyi başarmıştı.

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi