English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.12.2021 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Antalya Kongre Bürosu (ACB) Genel Müdürü A. Sinan İnan, Kongre Bürosunun 2012 Faaliyetlerini değerlendirdi <<< Geri Dön  
 Antalya Kongre Bürosu (ACB) Genel Müdürü A. Sinan İnan, Kongre Bürosunun 2012 Faaliyetlerini değerlendirdi


Antalya Kongre Bürosu 2011 yılında olduğu gibi, 2012 yılında da yoğun bir faaliyet dönemi geçirdi. Sinan İnan Antalya Kongre Bürosu'nun 2012 yılında EMITT-İstanbul, ITB-Berlin, Hetex & Sport Turkey-Antalya ve WTM-Londra gibi turizmin önemli fuarlarına katılmasının yanında MICE segmentinin önemli sayılan tüm fuarlarına katıldığını ve bu fuarların CONFEX Londra, GIBTM Abu Dabi, IMEX Frankfurt, IMEX Amerika ve EIBTM Barselona fuarları olduğunu belirtti.
Sinan İnan ikinci grupta yer alan MICE fuarlarının tamamen ihtisas fuarları olup, 'davetli satın almacı' denilen sistemle çalışmakta olduğunu söyledi. Davetli satın almacıların, bu fuarlarda ellerindeki işlerin en uygun olabileceği ülke ve destinasyonların stantlarını randevu alarak gezmek sureti ile kendilerine en uygun çözümü bulmaya çalışan kişiler olduğunu açıklayan Sinan İnan, bu kişilerin 20’şer dakikalık randevular ile görüşmeler yaptıklarını, bu sebeple bu ihtisas fuarlarının destinasyonun tanıtımı açısından oldukça faydalı olduğunu söyledi.

Sinan İnan, bu tanınırlığın artırılması için hep birlikte Antalya’nın bir MICE destinasyonu da olduğunun tanıtılmasına bağlı olduğunu, bu konuda MICE fuarlarına daha fazla katılım sağlanması gerektiğini, belirtti. Bunun dışında Antalya Kongre Bürosuna daha fazla destek olunması ve daha geniş bütçelerle çalışılması gerekliğini söyledi.
Sinan İnan, 2012 Ekim ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Londra Turizm Temsilciliği ve Antalya Kongre Bürosu olarak ABTA- İngiltere Seyahat Acenteleri Birliği Genel Kurulu'nun bir buçuk yıllık bir çalışma sonrası Belek Antalya’da yapıldığını, bunun katkılarının önümüzdeki yıldan itibaren İngiltere pazarında açıkça görüleceğini söyledi.

2013 yılı Meeting & Incentive Planner Guide’ın da hazırlanarak Barselona fuarı ile birilikte dağıtılmaya başladığını söyleyen Sinan İnan, bu hazırlana kataloğun her sene daha da gelişip büyüdüğünü söyledi.
2012 yılında Antalya’da gerçekleşen ulusal, uluslar arası katılımlı ya da uluslararası kongrelerle ilgili verdiği bilgide de, henüz tam gerçek sayılara ulaşılmamış ve hala toplanıyor olsa da genel görüntünün geçen yıl ile aşağı yukarı aynı olduğu ancak, birbiri içerisindeki sayılarda bazı değişikliklerin görüldüğünü söyledi.

Sinan İnan bu görüntüye göre uluslararası katılımcılı ya da uluslararası kongrelerdeki artışın 2011’ e göre %24 olduğunu ve bu görüntünün iyi yolda olduğumuzu ancak çok çalışmamız gerektiğini ortaya koyduğunu belirtti.
Sinan İnan bu vesile üyeleri ve potansiyel üyelerine de mutlu, başarılı ve bol kazançlı yeni yıl dileğini iletti.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi