English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
3.12.2021 Cuma  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Nizamettin Şen <<< Geri Dön  
 

ATAV ( Antalya Tanıtım Vakfı ) ve Antalya Kongre Bürosu tarafından BAKA destekleri ile düzenlenen "Kongre ve toplantıların kazanılmasında, gerçekleştirilmesinde tüm aşamalar ve Yeşil Toplantılar " konulu seminer Antalya Ramada Plaza Otel'de düzenlenirken, seminer sonrası açıklamalar, gerekli alt yapı tesis eksikliğinin tamamlanması ile Antalya’nın Kongre Turizminde lider olabileceği görüşünü doğruladı.

ATAV Başkanı ve Antalya Kongre Bürosu Başkan Yardımcısı Nizamettin Şen yaptığı açıklamasında, kongre kapasitesinin sadece Antalya merkezli düşünmemek gerektiğini söyleyerek, “Türkiye’nin turizm kalkınmasında ilk sistemli ve planlı olarak başlayan Kemer’in mutlaka bir kongre merkezine ihtiyacı vardır. Bu kongre turizmini Kemer’e getirmek daralan sezonu genişletmek anlamına gelecektir. Kongre merkezinin yapılması ile kış sezonunda burasının tamamının sosyal ve sanatsal etkinlikler ile de kullanılması sağlanacaktır. Aynı şekilde doğuda da Side bölgesinde de bir kongre salonu mutlaka yapılması gerekmektedir. Kongre merkezleri iki ayrı bölgenin kış turizmi ile ilgili geleceği demektir. Bu arada Antalya merkezinin kuşkusuz çok amaçlı çok büyük bir kongre merkezine ihtiyacı vardır. Ve buradaki etkinlikler konusunda da tamamen bütün sezonu kapsayacak bir yapıda ele alınması doğru olacaktır.”dedi.

Kemer ve Moskova’da yer alan ofisleri ile yıllardır turizme hizmet veren Okey Gayrimenkul Yatırım ve Kemer Beldibi’nde yer alan Imperial Deluxe Hotel yatırımının sahiplerinden Özgür Kurga ise yaptığı açıklamasında, “ATAV ve Antalya Kongre Bürosu’nun yaptığı çalışmaları yakından takip ediyoruz. Kongre ve toplantıların kazanılmasında, gerçekleştirilmesinde tüm aşamalar ve Yeşil Toplantılar semineri ile Kongre turizminin önemine bir kez daha dikkat çektiler. Çok olumlu bir seminer oldu. Özellikle bölgemiz Kemer’de kış turizminin canlanması adına Kongre turizminin büyük önemi olduğunu düşünüyorum. Kış dönemindeki sessizliğin bölgemizde gerçekleştirilecek olan uluslar arası kongrelerin düzenlenebileceği, kongre merkezi ve merkezleri ile giderilebileceğine inanıyorum” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Aksu, Uluslararası toplantıların,ulusal toplantıların hem ülkemizde hem de Antalya’da yapılmasının önemine dikkat çekerek, “ Gerek kıtalar,ülkeler,bölgeler,şehir ve tesis düzeyinde gerekse makro ve mikro açıdan baktığımızda dünya toplantı pazarında bilinenden, bilinmeyene bir geçiş eğilimi var. Yani insanlar seyahat ettikçe, konaklama gerçekleştirdikçe, toplantılara katıldıkça deşifre edilen yerlerin dışında alt yapısı hazır olan keşfedilecek yerlere bakıyorlar. Klasik anlamda otellerde toplantı düzenleme eğilimleri devam ediyor ama bunun yanında üniversitelerin, belediyelerin salonlarının kullanılma ve hatta hatta bugüne kadar toplantı olarak pek tercih edilmemiş ama yeni trend olarak örneğin mobil toplantılar, cruvasier gemilerde toplantılar veya farklı mecralarda örneğin yerden belli yükseklikte olan veya bir şehir müzesinde toplantılar düzenleme gibi bir eğilimler de var. Bu trendleri de takip etmek de fayda var. Örneğin buna bir örnek olarak Olympos Teleferik ile 2365 mt. de yer alan Tahtalı zirvesini örnek verebiliriz. Burası yeni biz cazibe unsuru olarak adlandırılabilir. Bu tür yerlerin özelliği katılımcılara tam konsantrasyan sağlanmasıdır. Katılımcıları çekebilmek kadar konsantrasyonu da sağlamak çok önemlidir” dedi.
 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi