English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.12.2021 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Antalya Kongre Bürosu'ndan Fam Trip <<< Geri Dön  
 Antalya Kongre Bürosu’ndan Fam Trip


Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Antalya Kongre Bürosu (ACB) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA)nın işbirliğinde, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV), Türk Hava Yolları’nın (THY) destekleriyle Rusya’nın kongre turizmi konusunda yayın yapan dergi, gazete ve radyo temsilcilerinden oluşan heyeti Antalya’da ağırlandı. Antalya’da tarihi ve doğal güzelliklerin ve kongre merkezlerinin tanıtılması hedeflenen 4 günlük programda Rus heyet, turistik tesislerde kongre turizmi için incelemede bulundu. Rus misafirlere yoğun bir program eşliğinde Kaleiçi, Antalya Müzesi, Perge, Side, Aspendos ören yerleri tanıtıldı.

11-15 Mart 2013 tarihleri arasında Antalya Kongre Bürosu’nun koordinatörlüğünde gerçekleşen Fam Trip kapsamında Rus gazeteci ve editörlerine Antalya’nın bir kongre destinasyonu olarak algılanmasına yönelik şehrin otel, restoran, kültürel faaliyetleri, pre-post aktiviteler bakımından imkan, kolaylık ve cazibesi tanıtıldı. Program süresince Su Hotel, Cornelia Hotels, Gloria Hotels, Sena Taşımacılık, Olympos Teleferik, ICF Airport, Anadolu Park Restaurant, Harem Cruise, Limak Limra Hotel, Odeon Tours, ANFAŞ katkıları ile Antalya Kongre Bürosu başarılı bir Fam Trip (tanıtım gezisi) gerçekleştirdi.

Antalya’nın Kongre Merkezleri, Doğası ve Kültürel Zenginliği Tanıtıldı

4 günlük programda ağırlıklı olarak Belek, Lara, Kundu, Kemer, Beldibi ve Göynük’teki turistik tesislerde incelemelerde bulunan Rus medya temsilcilerinden oluşan heyet, ilk gün Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı ve Antalya Kongre Bürosu (ACB) Başkan Yardımcısı Nizamettin Şen, BAKA Antalya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Alaattin ÖZYÜREK ile ACB Genel Müdürü Sinan İNAN ile biraraya geldi. Antalya Kongre Bürosu ile BAKA’nın önemi, sürdürdüğü çalışmalarla ilgili bilgi verilen tanışma toplantısında, kongre ve toplantı turizmi için aranılan bütün özelliklere Antalya’nın sahip olduğunu, yüksek standartlarda kaliteli hizmete sahip konaklama merkezlerinin yanı sıra, iklim özellikleri, tarihi doku ve kültürel çekicilikleri ile Antalya’nın kongre ve toplantı turizmi için eşsiz olanaklar sunduğu belirtildi.
Heyette Radio Enerji’den Baş Redaktör Kharıtonov DMITRY, Radio Yumor FM’den Chirva SVETLANA, Evrazia Medya Group’dan Ignatkına MARIA, 100 Dorog internet portalından Pavlova TATIANA, Djmag dergisinin baş redaktör Igor MERKULOV, “Daşa” dergisi redaktörü Myasıscheva MARIA, Tur Mayak enformasyon ajansından Andrey KRUZHALIN ile TPPP dergisinden Hiro ALENA yer aldı. Antalya lezzetlerini çok beğenen Rus medya temsilcileri, zeytinyağlı biber ve patlıcan dolması yapmayı Su Hotel’in usta aşçılarından uygulamalı olarak öğrenerek keyifli anlar yaşadılar.

Hedef On İki Ay Turizm
Antalya Tanıtım Vakfı bünyesinde kurulmuş olan Antalya Kongre Bürosu, şehrin doğal güzellikleri, kış aylarında Kongre Turizmine elverişli iklimi, pre-post tur imkânlarını misafirlere yerinde tanıtarak, Antalya Turizminin on iki aya yayılması için büyük özenle çalışmalarını sürdürmektedir.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi