English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.12.2021 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
ASKA LARA'ya Gelen Michelin Yıldızlı Yüzyılın Aşçısına ATAV'dan Kitap <<< Geri Dön  
 

Gastronomi dünyasının en prestijli unvanı olarak kabul edilen Michelin Yıldızı'na sahip dünyaca ünlü Chef Aşçıların Aska Lara’da menü sunumu devam ederken, kısa adı ATAV olan Antalya Tanıtma Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, vakfın yayınladığı ''Toroslardan Akdeniz'e Antalya Lezzetleri'' kitabını hediye etti.

Şen, çeşitli dillerde yayınlanan kitapta Türkiye'nin gastronomi alanındaki zenginliğinin bir örneği olduğunu. Bu yönüyle kitabın etkili bir tanıtım aracı olduğunu belirterek, ''Bu kitabı bir de işin uzmanlarına vermekten memnunuz'' dedi.

 
Michelin yıldızları Aska Lara'da

Aska Hotels’in son zinciri olan Antalya’nın Lara/Kundu bölgesindeki oteli Aska Lara Resort&SPA, dünyaca ünlü aşçı Prof. Dr. Eckart Witzigmann'ı ağırladı. Witzigmann, otelin misafirleri için yemek hazırladı.

Gastronomi dünyasının en prestijli unvanı olarak kabul edilen 3 Michelin Yıldızı’na sahip olan dünyaca ünlü aşçı Prof. Dr. Eckart Witzigmann, Aska Lara’nın misafirleri için özel menü sunumu yaptı. Witzigmann'ın yardımcılığını ise yine 2 Michelin yıldızına sahip olan Thomas Jaumann yaptı.

Ekibi ile birlikte hazırladığı menüyü Aska Lara Resort&SPA'da sunan Eckart Witzigmann organizasyon öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Basın toplantısının açılışını Aska Lara Resort&SPA Genel Müdürü Cüneyt Çakalel yaptı. Ünlü aşçı Eckart Witzigmann ilk defa Türkiye’ye geldiğini söyleyen Çakalel, ''Kendisini Aska Lara'da ağırlayacağımız için çok mutluyuz'' dedi.

Eckart Witzigmann’ın Antalya'ya gelmesinde büyük emeği olan Serkan Güzelçoban ise güzel bir organizasyon hazırladıklarını söyledi.

Güzelçoban, ''Aska Hotel Group'un aşçıbaşısı Kahraman Bıyıklı ve Cüneyt Çakalel ile Aska Lara Resort&SPA için ne yapabiliriz diye konuşuyorduk. Eckart Witzigmann ile daha önce çalışmıştım. Kendisine ulaşarak Antalya'ya davet ettik. Kendisi Türk Mutfağı’nı çok beğeniyor. Teklifimizi de olumlu karşıladı ve Antalya'ya geldi'' dedi.

 
Michelin eli Türk mutfağında

Antalya'da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Eckart Witzigmann, sunacağı menü hakkında bilgi verdi. Witzigmann, şunları söyledi: ''Gecemizde Türk Mutfağı’na yeni bir stil vermeye çalıştık. Farklı tekniklerle Türk Mutfağı'ndan örnekler sunacağız. Baklava, Mantı, Levrek gibi Türk yemeklerine kendi yorumumuzu katacağız. Türk Mutfağını çok beğeniyorum. Özellikle Türk Mutfağı’nda kullanılan ürünleri çok seviyorum. Kuzu’yu Türk kasabından sebzeleri Türk manavından alıyorum. Bu çalışma ile Türk aşçılarla birlikte olmak da beni ayrıca mutlu ediyor.''

Aska Group Executive Chef Kahraman Bıyıklı ise ''Gastronomi dünyasının önemli bir ismi Eckart Witzigmann'ı Antalya'da ağırladığımız için çok mutluyuz. Türkiye'de 75 yaşın üzerinde bir tane aşçımız yoktur. Eckart Witzigmann bu konuda Türk aşçılarına önemli bir örnektir. Bu yaşına rağmen dünya trendlerini de takip eden gastronomi dünyasına yenilikler sunan bir aşçı. Kendisi aşçılarımıza çok iyi bir örnektir'' şeklinde konuştu.

 

 

 

 

www.turizmgazetesi.com

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi