English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.12.2021 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
ICCA 53. Kongresi Antalya'da Gerçekleşecek <<< Geri Dön  
 

Dünya kongre ve toplantı turizmine yön veren binin üzerinde profesyonel Antalya'ya geliyor. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), aynı zamanda Antalya Kongre Bürosu Başkanı Çetin Osman Budak, dünyanın en önemli kongre organizatörlerini biraraya getirecek toplantının Antalya'nın bir kongre destinasyonu olarak bilinirliği için büyük önem taşıdığını ifade etti.

Antalya'nın 4 yıl önce Meksika'nın Monterey ve ABD'nin Huston kentleri ile yarıştığı adaylık süreci sonucunda, büyük çabalar sonucu almaya hak kazandığı Uluslararası Kongre ve Konvansiyon Birliği (ICCA) 53. Kongresi 01-05 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek. Kongreye 96 ülkeden bin'e yakın kongre ve toplantı turizmi profesyonelinin katılımı bekleniyor. ATSO ve Antalya Kongre Bürosu (ACB) Başkanı Çetin Osman Budak, organizasyonunun Antalya ve Türkiye'nin tanıtımı için büyük önem taşıdığını vurguladı. ICCA, Toplantı Yönetimi, Toplantı Destek Sektörü, Destinasyon Pazarlama Örgütleri, Toplantı ve Konaklama Mekanları sektörü, Taşıma ve ulaşım sektörleri olmak suretiyle 96 ülkeden binin üzerinde üyesi ile uluslararası toplantı endüstrisinin dam örgütü olduğunu belirten Budak, "Antalya'nın 'Dünya kongre turizminde ben de varım' diyeceği bu organizasyon için tüm çalışmalar tamamlanmak üzere" dedi.

ICCA 53. Kongresi'nin uluslararası meydanda sürdürülen ayrıntılı bir lobi çalışması sonucu Antalya'ya kazandırıldığını belirten Budak şu şekilde konuştu;

“Antalya olarak 2010 yılında başlayan adaylık süreci ve 2011 Ocak ayında 3 ülkelik kısa listeye kalınması sonrası yine 2011 yılı Mayıs ayında gerçekleşen son tanıtım etkinliklerinden sonra Amerika Birleşik Devletleri'nin Houston ve Meksika'nın Monterey kentleri arasından sıyrılarak 53. Genel Kurula ev sahipliği yapmaya hak kazanmıştık. 

Bu süreç, başta Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen olmak üzere Antalya Kongre Bürosu Yönetim Kurulu'nun, çalışanlarının, ATSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin ve sektör dinamiklerinin el birliği ile çok yoğun ve fedakarca çalışmalarıyla yürütüldü. Bu vesile ile Antalya ve Türkiye için son derece önemli olan bu etkinliğin kazanılmasına katkı koyan tüm kurum ve kişilere tekrar teşekkür ediyorum. 

Yaklaşık 4 senelik çalışmanın sonuna gelinmek üzere. ICCA'nın 53. Kongresi bu yıl 01-05 Kasım tarihleri arasında Antalya Belek'te gerçekleşecek. Kongreye Susesi Luxury Resort ve Cornelia Diamond Otelleri ev sahipliği yapacak. Ancak tüm etkinlikler ile kullanılan tesis sayısı 6 ya ulaşacak. Şu ana kadar katılım oldukça iyi. Yaklaşık 900 kişilik delege kayıt yaptırdı. Kongre gününe kadar sayının 1000 -1200 kişiye çıkmasını bekliyoruz '' dedi.

ICCA kongrelerinin genel olarak aynı ülkeye 40 yıldan önce verilmediğini hatırlatan Budak, Antalya'nın İstanbul'dan 21 yıl sonra bu kongreyi kazanarak, başka bir ilke daha imza attığını ifade etti.

Antalya’nın tercih edilmesinde öne çıkan unsura dikkat çeken Budak, "ICCA Yönetim Kurulu'nun, Antalya'nın göz ardı edilemeyecek büyüklükte olan Kongre ve Toplantı Turizmi alt yapısının ICCA üyelerine göstermek yönündeki çabaları, Antalya'nın gelişen pazarlara olan yakınlığı Antalya'nın tercih edilmesinde etkili oldu" ifadesini kullandı.

ANTALYA KONGRE TURİZMİ İÇİN MİLAT

53. ICCA Genel Kurulunun Antalya'da gerçekleşecek olması Antalya'nın "Toplantı Endüstrisi" için son derece önemli bir destinasyon olduğunun tescili ve uluslararası piyasalara tanıtılabilmesi açısından paha biçilemez bir kazanım olacağını belirten Başkan Budak, Antalyalı yatırımcılara, ICCA Kongresi ve ardından elde edilecek imkanlardan azami olarak yararlanılabilmesi için Antalya Kongre Bürosu'na olan desteğin artarak devam etmesini istedi.

HALİÇ KONGRE MERKEZİ GENEL MÜDÜRÜ HANDAN BOYCE BAŞKAN ADAYI

Antalya'daki kongrede ICCA'nın gelecek dönem başkanının da seçileceğini belirten Budak, başkanlık için yarışacak 3 adaydan birinin Haliç Kongre Merkezi Genel Müdürü Handan Boyce olduğunu bildirdi. 
Türk Başkan adayının seçilmesi durumunda Türkiye ve Antalya için çok avantajlı bir dönem başlayacağına dikkati çeken Budak, bu konuda da ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi