English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
11.08.2022 Perşembe  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Antalya 53. ICCA Kongre üyelerini ağırladı <<< Geri Dön  
 

Dünya kongre düzenleyicileri ICCA Antalya'da buluştu. Yeni başkanını da seçen kongre üyeleri Antalya'ya hayran kaldı.

 

 

ICCA Kongresi'nin açılışına Antalya Valisi Muammer Türker'in yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, ICCA Başkanı Arnaldo Nardone ile 90'ın üzerinde ülkeden delegeler katıldı.

ICCA yöneticilerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Muammer Türker, toplantının Antalya'nın bir kongre endüstrisi merkezi olabileceğini anlatabilmek için büyük fırsatı sunduğunu ifade ederek, 53. Kongrenin Antalya'da yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Türker, 2016 yılında Türkiye'nin 'Çiçek ve Çocuk' temalı ilk EXPO'sunun Antalya'da yapılacağını belirterek EXPO alanı içerisinde 10 bin kişi kapasiteli bir kongre merkezinin yapım aşamasında olduğunu ifade etti. Antalya Expo 2016'nın dünya çapında 8 milyon insanı buluşturarak yeşil projeler sayesinde çevre ve sürdürülebilir gelişmede farkındalık artırıcı bir rol oynayacağını kaydeden Vali Türker, ayrıca Türkiye'nin gelecek sene G-20 Organizasyonunun dönem başkanlığını alacağını ve Antalya'nın Kasım 2015'teki liderler zirvesine ev sahipliği yapacağını anlattı.

Antalya'nın tamamen deniz, kum ve güneş turizminden oluşmadığını, turizmi 12 aya yayan bir anlayış içerisinde olduklarını anlatan Vali Türker, "Özellikle deniz turizminin yavaşladığı dönemlerde Antalya, ciddi bir kongre merkezi haline geliyor. Belek bölgesi Türkiye'deki 25 golf sahasının 15'ini barındırıyor. Başka yerlerdeki 4 golf sahasını da sayarsak, Türkiye´deki 25 golf sahasından 19'u Antalya'da bulunuyor. Bu bölge, Türklere ve Türkler'den önceki medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir bölge. Buradaki tarihi birikim, tarihi varlıklar, doğanın muhtelif şekilleri, kültürel hayatın zenginliği, geleneksel hayatın denizden çok kısa mesafe gittiğiniz zaman hala yaşıyor olması, bizim için büyük şans. Alternatif turizm modelleri içerisinde Antalya büyük potansiyel sunuyor" ifadelerine yer verdi.

DÜNYA BAŞKANI ANTALYA´DA SEÇİLDİ
ICCA Başkanı Arnaldo Nardone de, delegelerin Antalya'dan ayrıldıkları zaman Türkiye'nin ve Antalya'nın tanıtımına olumlu katkı yapacağı ifade ederek, "Şu ana kadar yapılan kongrelerin içerisinde en büyüklerinden biri. Antalya ve Türkiye'deki kongre altyapısı, insanları gerçekten büyüledi. İnsanlar ülkelerine döndüğü zaman bunun kesinlikle olumlu etkisi olacak" dedi.

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı ve Antalya Kongre Bürosu Başkan Yardımcısı Nizamettin Şen, yaptığı açıklamada, ICCA'nın 53. Kongresi'nin dünya kenti Antalya'da yapılmasının Türkiye'nin tantımı için büyük önem taşıdığını, kongre turizminden nasibini yeteri ölçüde alamayan Antalya´nın bu kongre ile önemli bir adım ve atılım yaptığını söyledi. 

Şen, açılış töreninin ardından birlik başkanlığına aday olan Türkiye'den Haliç Kongre Merkezi Genel Müdürü Handan Boyce ile diğer adaylar Güney Afrika'dan Nina Freysen ile Avustralya'dan Martin Winter'ın vizyonları ve yapacakları hizmetleri anlattıklarını dile getirdi.

Adayların konuşmalarının ardından daha önce elektronik ortamda verilen oylar ve kongrede kullanılan oyların sayımının yapıldığını vurgulayan Şen, ICCA Başkanı Arnaldo Nardone'nin, kongreye yaptığı veda konuşmasında, Nina Freysen´in başkanlığa seçildiğini açıkladığını belirtti.

Kongreye katılan 925 delege hafta sonu güneşli geçen Belek sahilinde denize girdiler, Antalya'nın tarihi ve turistik yerlerini gezme imkanı buldular.

 

 

www.mygazete.com


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi