English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
8.12.2021 Çarşamba  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Kongrecilerden Antalya'ya Tam Not <<< Geri Dön  
 

Uluslararası Kongre ve Konvansiyon Birliği (ICCA) Antalya’daki Kongresine Ait Rakamları Açıkladı

Uluslararası Kongre ve Konvansiyon Birliği (ICCA) bu yılın Kasım ayı başında Antalya’da düzenlenen 53. Kongresi hakkındaki istatistikî verilerini yayınladı. Toplamda 76 sayfalık istatistik raporunda beş gün boyunca süren kongredeki her türlü bilgi katılımcılar tarafından değerlendirildi. İstatistik araştırmasında kongre katılımcılarının görüşlerine de yer verildi. Oldukça ilginç sonuçların yer aldığı raporda toplamda 115 soruya cevap arandı.

 

Katılımcıların yüzde 66,8’lik bölümü yedi sene ve üzerinde toplantı endüstrisi içerisinde yer alırken bir diğer ilginç sonuç ise katılımcıların yüzde 43’lük bölümü ilk kez bir ICCA kongresine katıldıklarını belirtti. Katılımcıların yüzde 87’si toplantı endüstrisi hakkındaki son trendleri öğrenmek, gelişmeleri gözlemlemek için katılım sağladıklarını belirtirken, yine yüzde 78’lik kısmı bu endüstri içerisinde birebir yeni iş olanakları ve kişilerle karşılaşmak için kongreye katıldıklarını söyledi. Delegelerin yüzde 96.5’lik bir kısmı bir sonraki ICCA Genel Kurulu’na katılmaları için iş arkadaşlarına tavsiye edeceğinin altını çizerken, bir başka çarpıcı sonuç ise sosyal medya kullanımı ile ilgiliydi. Kullanıcıların yüzde 77’lik kısmı LinkedIn’i Twitter’a tercih ederken, bunun sebebini daha iyi ve farklı iş partnerleri bulmakta kolaylık sağladığı olarak yorumlamaları.

 

53. ICCA Kongresi dolayısıyla katılımcıların yüzde 76.4’lük bir kısmı Antalya’yı ilk kez ziyaret etme fırsatı yakaladıklarını ifade ederken, delegelerin yüzde 82’si oldukça sıcak bir biçimde karşılandıklarını belirtti. Kongrenin gerçekleştiği ve konaklamaların yapıldığı iki ev sahibi otel olan Susesi Luxury Resort ve Cornelia Diamond Resort otelleri yüzde 90’ın üzerinde kalite, temizlik, hizmet anlayışı ve toplantılara uygunluk açısından büyük beğeni topladı.

 

Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü Sinan İnan birliğin yayınladığı istatistik raporunu şu şekilde değerlendirdi: “ICCA, düzenlediği genel kurullar sonrası bir sonraki genel kurulun başarısı için ciddi anlamda istatistik toplamayı kendisine görev addetmiş bir birlik. Birlik, her genel kurulunda sektörden olabildiğince çok sayıda kişinin katılımını önemsiyor ve buna göre planlamada bulunuyor. Detayların bu tip büyük organizasyonlarda her şey olduğunu bilen bir kuruluş olan ICCA, delegelerin ilginç bulabileceği eğitim ve iş geliştirme programlarını kongre boyunca sunarken, özellikle dünyanın dört bir yanından gelen insanları eğlenceli programlar sayesinde olabildiğince bir araya getirmeye özen gösteriyor. Bu sayede toplantı endüstrisinde canlı ve sosyal bir ağ oluşturarak üye kuruluşların iş potansiyellerinin öne çıkmasına katkıda bulunuyor. Kongre boyunca ICCA başkanından ve yönetim kurulundan tüm delegelere kadar oldukça olumlu geri bildirimler aldık. Bu kongre için hazırlanırken ICCA’nın neleri dikkate alacağını, delegelerin rahatlığını hep ön planda tuttuk ve organizasyonu ona göre şekillendirdik. En büyük beş ICCA kongresinden biri olarak Antalya’daki 53. ICCA Genel Kurulu, toplantı endüstrisinin tarihine adını altın harflerle yazdırdı. ”

 

Bu sene Antalya Belek’te gerçekleştirilen 53. ICCA Kongresi’ne 75 ülkeden 935’in üzerinde delege katılarak birliğin en büyük ilk beş kongresinden biri başarıyla 1-5 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.  


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi