English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.12.2021 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Antalya Kongre Bürosu, Ace of M.I.C.E. Fuarında Sektör Temsilcileri ile Bir Araya Geliyor <<< Geri Dön  
 

Toplantı ve Etkinlik Sektörünün İkinci Büyük Kenti Antalya İstanbul Ace of M.I.C.E. Fuarında, Sektör Temsilcileri ile Bir Araya Geliyor

Antalya bölgesindeki kongre turizmi potansiyelini, uluslararası pazarda daha etkili bir şekilde tanıtmayı hedefleyen Antalya Kongre Bürosu, 2014 yılında olduğu gibi tanıtma çalışmalarına 2015 yılında da hız kesmeden devam ediyor. Ocak ayında, Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da düzenlenen Conventa ve Polonya’nın Krakov MPI EMEC’e katılan Antalya Kongre Bürosu toplantı, kongre ve etkinlik sektörünün önemli fuarları arasında kabul edilen Ace of M.I.C.E. Exhibition’da yerini alıyor.

Bu yıl ikinci kez kapılarını 26 - 28 Şubat tarihleri arasında açan Ace of M.I.C.E’ın endüstri partneri olan Antalya Kongre Bürosu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nizamettin Şen, bu fikrin doğuşundan beri destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirtti.

Üç gün boyunca davetli satın alıcılarla ikili görüşmelerin yapılacağı fuarda, Antalya Kongre Bürosu C19 numaralı stantta toplantı endüstrisinin duayenleri ile bir araya gelecek. Antalya’nın spor altyapısı ve resort otel kongre konseptiyle dikkatleri üzerine topladığını belirten Nizamettin Şen Antalya Kongre Bürosu’nun tüm randevularının dolu olduğu özellikle uluslararası birliklerin, spor grupların ve kapalı grupların randevu alarak Antalya’ya yoğun bir talebin olduğunu ve bu potansiyeli değerlendirmek istediklerini vurguladı. Nizamettin Şen, Antalya’nın toplantı ve kongre sektöründe yükselen yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini, 2014 yılında 211 kongre düzenlenerek Antalya’nın önemli bir kongre turizmi merkezi olduğunu ifade etti.  

Antalya’nın Türkiye’de İstanbul’dan sonra ikinci büyük kongre, toplantı ve etkinlik merkezi olduğunun altını çizen Şen, bu başarıyı kentin herhangi bir kongre merkezi olmaksızın resort oteller ve sportif alt yapı çalışmalarının gelişimi ile doğru orantılı olarak okumak gerektiğini, turizmcilerin atıl kapasiteyi kullanabilmek için pazarda daha sıkı bir rekabet içinde olduğunu sözlerine ekledi. Antalya’nın gastronomi ve alternatif turizm oluşturmada diğer şehirlere oranla daha avantajlı bir konumda olduğunu söyleyen Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü Sinan İnan ise; Antalya’nın deniz, kum, güneş imajı ile artık kitle turizminde çok ilerde olduğunu ancak bunun kongre turizminin gelişmesinde bir itici güç olarak kullanılması gerektiğini belirtti.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi