English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.12.2021 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Golfün kalbi Antalya'da <<< Geri Dön  
 

Avrupa'nın en prestijli turnuvalarından kabul edilen Ladies European Tour'un (LET) Türkiye ayağı 7. Turkish Airlines Ladies Open, 17 - 20 Mayıs 2015'te Antalya'da düzenlenecek.

Avrupa'nın en prestijli turnuvalarından kabul edilen Ladies European Tour'un (LET) Türkiye ayağı 7. Turkish Airlines Ladies Open, 17 - 20 Mayıs 2015'te Antalya'da düzenlenecek.

Mineks International ve Regnum Carya Golf & Spa Resort organizatörlüğünde gerçekleştirilecek şampiyonada, dünya çapında 80 turnuva kazanan, İngiltere'nin en iyi kadın golfçüsü Laura Davies'in yanı sıra 32 ülkeden 126 profesyonel kadın golfçü mücadele edecek.

Yıl boyunca sürecek ve 7'nci ayağı Türkiye'de yapılacak turnuvada sporcular, daha sonra Yeni Zelanda, Çin, Fas, Fransa, Hollanda, İngiltere, İskoçya, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Almanya, Hindistan, Güney Afrika ve Japonya ve Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki golf sahalarında boy gösterecek. 

Şampiyona, 17-20 Mayıs 2015'te Belek Turizm Merkezi'ndeki Regnum Carya Golf & Spa Resort tesislerinde gerçekleştirilecek.

- "Turnuva canlı yayınlanacak"

Regnum Carya Golf & Spa Resort Genel Müdürü Hakan Duran, düzenlenen basın toplantısında, büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Golfün dünya genelinde kalabalık gruplar tarafından izlendiğine değinen Duran, "Turnuva 3 gün canlı yayınlanacak. Geçen sene 80 ülkede 3 milyar izleyiciye ulaştı. Bu sene beklenti, bu işin daha da yükselmesi. Turnuvanın finalinin çarşambaya denk gelmesi, izleyici sayısını artıracaktır" dedi.

Turnuvada ödülün 250 bin avrodan 500 bin avroya çıkarıldığına işaret eden Duran, turnuva için 176 adayın başvurduğunu kaydetti. Golf sporunun Belek Turizm Merkezi için önemini vurgulayan Duran, "İnanıyoruz ki uluslararası turnuvalar, hele canlı yayınlarla verilen turnuvalar bölgeyi, destinasyonu tanıtabilmek açısından çok büyük bir fırsat" diye konuştu.

- "Cari açığın kapanmasına katkı"

Regnum Carya Golf & Spa Resort Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ise Türkiye'de turizm geliştikçe cari açığın kapanmasına büyük katkı sağladığını söyledi. Ülkeye güzel tesisler yapıldıkça daha çok turist çekileceğini belirten Öztürk, şunları kaydetti:

"Dubai'deki fiyatlarla buradaki fiyatları kıyasladığımızda, fiyatlar buranın üç katı. Verilen hizmet, oda kahvaltısı. Bizim otellerimiz onlardan daha iyi. Ne yapıp edip, daha paralı turistleri ülkeye getirmeliyiz. Çevremize güzel tesisler yapıldıkça ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunuruz ve gelen turist sayısı artar. Kaliteli, paralı turist gelsin istiyoruz."


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi