English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
4.12.2021 Cumartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Antalya'nın Prestiji Yenilendi <<< Geri Dön  
 

Antalya’nın Prestiji Yenilendi

Antalya Tanıtım Vakfı’nın ilk baskısını 2006 yılında yaptığı, antik devirde adı Pamfilya olan “Çeşitli Irklar Ülkesi – the Land of all Tribes” ve Likya “Işık Ülkesi – the Land of the Light” uygarlıklarına ışık tutan “ Ancient Pamphylia & Lycia Today’s Antalya,” kitabı Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) tarafından İngilizce olarak ikinci kez yayınladı. Bir anlamda Prestij kitap olarak, Antalya’nın uluslararası platformda tanıtımı için önemli bir kaynak ve referans olarak gösteriliyor.

Batısından Doğusuna Bütün Antalya Tek Bir Kitapta Toplandı

Antalya’nın tanıtımı açısından başka bir benzeri olmayan kitapta Alanya’dan Kalkan’a kadar Antalya’nın Piri Reisin Antalya bölgesi haritalarıyla başlayan kitap, Antalya’nın tarihi, müzeleri, ilginç noktaları, doğal güzellikleri, kültürü, mutfağı, endemik bitkileri ve  kelebekleri yanında, Antalya’nın spor, kongre, golf olanakları ve Antalya Expo 2016’ya ait bilgiler yer alıyor. Bu sene yapılan ikinci baskı öncesinde Antalya’nın değişen çehresinin ve yeni cazibe yerlerinin titizlikle incelenmesi sonucu Antalya Prestij kitabı daha da zenginleşti. Deniz Biyoloji Müzesi, uzun süredir yapımının tamamlanması beklenen Kaleiçi Asansörü, Sobacılar Müzesi gibi Antalya’nın sosyokültürel yaşamına ve turizmine değer katan yerler kayıt altına alınarak, yeni baskıya dahil edildi. 

Antalya’nın Tanıtımı İçin Kalıcı Eserler Bırakmak Durumundayız

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, kitabın Antalya’nın tanıtımı açısından önemli bir rol oynadığını belirtti. Kitabın ikinci baskısının yapılması için Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ortak hareket edildiğini söyleyen Şen, kitaba olan talepten dolayı çok memnun olduklarını ve yeni baskıya başlanması için de bunun vesile olduğunu sözlerine ekledi. Kısaca Prestij Kitabı diye anılan Antik Pamfilya ve Likya Bugünün Antalya’sı kitabının Antalya genelindeki tüm yönetici ve sivil toplum kuruluşlarına gönderildiğini ve olumlu tepkiler aldığının altını çizen Şen, Antalya’nın tanıtım faaliyetlerini yapabilmek için kalıcı ve yenilikçi tarzda işler yapmak zorunda olduklarını sözlerine ekledi. Antalya’nın kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerini ortaya çıkarmaktan dolayı memnun olduklarını dile getiren Nizamettin Şen, yakın zaman içerisinde Antalya’nın Kelebekleri isimli yeni bir kitap çıkaracaklarını ve tek kitapta Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde Antalya’da bulunan 183 farklı kelebek türünü anlatacaklarının müjdesini verdi. Antalya’nın Kelebekleri kitabının yayın hazırlıklarında sona yaklaştıklarını söyleyen Şen, böylece bir ilke daha imza atacaklarını ve prestij kitabı ile Antalya’nın Kelebekleri kitapları ile 14-18 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Frankfurt Kitap Fuarına katılmayı hedeflediklerini söyledi.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi