English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
7.12.2021 Salı  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Antalya: Atıl kalan Beach Park için Yeni bir konsept geliyor <<< Geri Dön  
 

Plaj Voleybolu Dünya Turu'na ev sahipliği yapan Beach Park, atletizmin de kamp merkezi olacak. Dünyaca ünlü atletler artık Antalya'ya gelecek.

Antalya'nın göz bebeği Beach Park, artık spor organizasyonlarıyla anılacak. Bu yolda ilk adım, Ekim ayında yapılan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu organizasyonuyla atıldı. 33 ülkeden 110 takım ve 220 sporcunun katılımıyla gerçekleşen organizasyonun ikinci ayağı da 10-15 Mayıs 2016'da yine Beach Park'ta gerçekleşecek.

Olimpiyat yolundaki son organizasyonlardan biri olacak bu şampiyonaya rekor katılım bekleniyor. Bu organizasyon için Beach Park'ta Ekim ayındaki organizasyon için yapılan mevcut sahalar korunacak. Bu sahalar Mayıs ayına kadar da farklı spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacak.

Beach Park'ın işletmeciliğini yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi ANET'in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Urcu, Beach Park'ın spor organizasyonlarıyla adını duyuracağını söyledi. Bu vizyonun sadece plaj voleyboluyla sınırlı kalmayacağını açıklayan Mehmet Urcu, Beach Park'ın atletizm alanında bir kamp yeri haline gelmesini istediklerini söyledi.

Bu konuda ilk adımı dünyaca ünlü sporcuları Antalya'da ağırlayarak atacaklarını açıklayan Urcu, "Atletizm Federasyonu ile görüştük. Dünyaca ünlü atletleri Antalya'da ağırlayacağız. Ve bu sporcular antrenmanlarını Beach Park'ta yapacak" dedi. Bu sporcuların, Ukraynalı koşucu Yelizaveta Bryzhina, Ukraynalı yüksek atlamacı Bohdan Bondarenko ile üç adım atlama rekortmeni Bulgar atlet Gabriela Petrova olduğu öğrenildi.

Spor altyapısını da güçlendireceklerini duyuran Mehmet Urcu, "Beach Park'ta tartan pist yapılacak. Beach Park'ın amatör sporların, uluslararası platformda gerçekleştirileceği bir alan olmasını istiyoruz. Atletizm Federasyonu ile protokol imzaladık" ifadelerini kullandı.

Voleybol Federasyonu, 33 ülkeden 110 takım ve 220 sporcunun katılımıyla gerçekleşen FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Antalya Open organizasyonuyla büyük bir tanıtım da yapıldığını açıkladı. 24 yayıncı kuruluşun, organizasyonu dünya çapında 80 kanala aktardığını vurgulayan Federasyon Genel Sekreteri Nihal İşçi, yayınların medya eşdeğerinin 250 bin dolar olduğunu açıkladı.

Türkiye Voleybol Federasyonu, plaj voleybolunda önemli organizasyonları Beach Park'ta gerçekleştirmek için başvuruda bulundu. Buna göre, 1 Şubat-20 Mart 2016'da okullar ve kulüpler arası plaj voleybol şampiyonası, 25-27 Mart 2016'da Plaj Voleybolu Ligi, 6-8 Mayıs 2016'da Pro Beach Tour Türkiye Turu ve 20-22 Mayıs 2016'da 22 yaş Türkiye Turu Antalya Etabı burada yapılacak.

Beach Park, ayrıca halkı da spora dahil edecek organizasyonlara da ev sahipliği yapacak. Voleybol Federasyonu, 1-24 Nisan 2016'da bu hedefle Antalya Şehir Ligleri organizasyonu düzenlemeyi hedefliyor. Halkın katılımına açık olacak lig, 29 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya Şehir Ligleri organizasyonuyla son bulacak.

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi