English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
17.04.2021 Cumartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
17. Tarım Ve Seracılık Festivali Programı Belli Oldu <<< Geri Dön  
 

Antalya’nın Kumluca ilçesi’nde bu yıl 17’incisi gerçekleştirilecek Tarım ve Seracılık Festivaliyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Kumluca Belediyesi toplantı salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Polat Kara, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Gürcan Yıldırım, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Ceylan, Emniyet Müdürü Mustafa Karaarslan ve davetliler katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Kumluca Kaymakamı Polat Kara, ilçede bu yıl 17’incisi yapılacak Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri hazırlıklarının Kumluca Belediyesi’nin organizatörlüğünde devam ettiğini, festivalin geçmiş yıllarda yapılanlardan daha güzel ve görkemli olacağını söyledi.
Festival hazırlıkları ve programı hakkında bilgi veren Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ise, festival etkinlikleri programının netleştiğini, bu yıl festivalin geçen yıllara göre daha görkemli olması için mahalle muhtarları ve halkın festivale büyük destek verdiğini söyledi.
Çetinkaya, “17. Tarım ve Seracılık Festivalimizin programını için daha önce düzenlediğimiz toplantıdan yola çıkarak hazırladığımız programımız şu şekilde. 21 Nisan akşamı Karatepe stadımızda ülkemizde yaşanan terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlerimiz ve yaralanan gazilerimize ithafen Kuran-ı Kerim dinletisiyle başlıyoruz. 22 Nisan akşamı son göç belgesel film gösterisi ve ADD Türk Halk Müziği konseri, 23 Nisan akşamı okullarımız arası ses yarışması, 24 Nisan halk koşusu ve akşamına okullar arası halk oyunları yarışması, 25 Nisan akşamı yörük obaları buluşması, 26 Nisan akşamı ise yörük obaları sıra gecesi etkinliğimiz olacak. 27 Nisan gündüzünde ise festivalimizin ana teması yörük göçümüz mahallelerimizin hazırladığı yörük göçü kortejiyle yapılacak. Bu yıl yörük göçü etkinliğinin daha farklı ve görsel olması düşüncesiyle Kayı ve Dodurga boyları adı altına yörük çadırları oluşturacağız.”
27 nisan akşamında sanatçı Gizem Kara’nın Karatepe stadında konser vereceğini de ifade eden Çetinkaya, 28 Nisan günü ise katılımcıların en fazla acı biber yemek için yarıştıkları ve Türkiye’de ses getiren acı biber yeme yarışmasını Cumhuriyet Meydanında gerçekleştireceklerini belirtti.
28 Nisan akşamı Karatepe stadında Serkan Kaya konseri olacağını kaydeden Çetinkaya, “29 Nisan günü ise Türkiye’nin en büyük organizasyonlarından olan ve tüm dünyada ses getiren 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Kumluca-Elmalı etabının startı ilçemizden verilecek. Ben burada halkımızdan bu etkinliğin en güzel şekilde gerçekleşmesi için ilçemizin tanıtımına güzel görselliklerle katkı sağlamalarını istiyorum. Aynı gün akşam Karatepe stadında Kolpa Grubu konseri olacak. 30 Nisan günü ise yağlı güreşte marka bir güreş olan Kumluca Güreşlerimizi başlatacağız ve festivalimizin olmazsa olmazı kadınlar günü etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Aynı gün akşam yine Karatepe stadımızda Serdar Ortaç konserimiz olacak. 1 Mayıs günü de yağlı güreşlerde yıllardır Kırkpınar güreşlerinin kürsü yapacak pehlivanlarını belirleyen, güreşlerimizin finalini gerçekleştireceğiz” dedi.
Başkan Çetinkaya’nın konuşmasının ardından toplantıda bulunan bazı katılımcılarda söz alarak festivalin daha etkili ve görselliği bol bir şekilde gerçekleşebilmesi amacıyla değişik fikirler sundulU.

www.iha.com.tr


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi