English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.12.2021 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Alternatif Turizmin Geliştirilmesinde Yeni Bir Soluk: Kardelen Eko-Tur Projesi <<< Geri Dön  
 

Bölgenin alternatif turizm olanaklarının tanıtılması ve belediyelerin bu yönde gelişiminin desteklenmesi konusundaki çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Birlik Başkanı Hakan TÜTÜNCÜ liderliğinde, Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından yürütülen ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının 2015 Yılı Alternatif Turizmin Desteklenmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Kardelen Eko-Tur Projesi, Akseki-İbradı-Gündoğmuş ilçelerinin zengin ve güçlü alternatif turizm potansiyelinin bilinirliğini arttırmak, turizm ürünlerinin marka değerini güçlendirmek, eko-turist profilindeki turist kitlesini bölgeye çekmek, turizmin katma değerinin itici gücünden faydalanarak proje ilçelerinin sosyo-ekonomik gelişimini desteklemek amacı ile yürürlüğe konuldu. 

 

Akseki, İbradı, Gündoğmuş Belediyelerinin iştirakçi olarak yer aldığı Kardelen Eko-Tur Projesine Alanya Belediyesi de Sapadere Kardelen Kanyonu ile dahil oldu. Alanya Sapadere Kardelen Kanyonunun tanıtımının, bölgede bulunan ve koruma altına alınan kardelen çiçeğinin önemine dikkat çekerek, bölgesel tanınırlıklardan faydalanılmasına ve belediyeler arası işbirliği ile daha çok yerli ve yabancı turiste ulaşılmasına katkı koyacağı öngörülmektedir.

 

Proje kapsamında, her üç ilçedeki turistik cazibe noktaları dinamik harita üzerinde işaretlenmiş, ilçelerin özellikli noktalarından geçen 3 ayrı yürüyüş güzergahı oluşturulmuştur. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi ile işbirliği içinde her bir ilçede ayrı ayrı “1 günlük Sürdürülebilir Turizm-Ekoturizm” ve “3 günlük Ev Pansiyonculuğu” eğitimi verilmiştir. Eğitimler yoluyla yöre halkının sürdürülebilir turizm bilinciyle çevreye duyarlı turizm faaliyetlerinde bulunması konusunda farkındalık yaratılmaya çalışılmış; proje bölgesinde, yöre kültürünün tanınmasına, kadınların ekonomik yaşama katılımına, ek yapılaşmaya gitmeden konaklama mekanlarının arttırılmasına imkan veren ev pansiyonculuğunu teşvik etmek amaçlanmıştır.

İştirakçi belediyeler bünyesinde Turizm Enformasyon Büroları kurularak, ziyaretçilerin danışmanlık hizmeti alabilecekleri, yönlendirilebilecekleri, tanıtıcı materyaller alabilecekleri bir mekan oluşturulmuştur.

 

Çağımızda internet kullanımının yaygınlığı gözönünde bulundurularak proje kapsamında www.kardelenekotur.com web sitesi açılmış, sitede, Kardelen Eko-Tur Projesi hakkında detaylı bilgilere, Akseki-İbradı-Gündoğmuş ilçelerinin ve Alanya Sapadere Kardelen Kanyonu’nun tanıtımına, ulaşım bilgilerine, turistik cazibe noktalarının fotoğraf ve tanıtımlarıyla birlikte dinamik harita üzerinde gösterimine, yürüyüş güzergahı haritasına yer verilmiştir. Sitenin içeriğinde yer alan bilgilerin ayrıca İngilizce, Almanca ve Fransızca çevirisi de mevcuttur.

www.kardelenekotur.com sitesini ziyaret edin, bölgenin güzelliklerini önce bilgisayar ekranında sonra da yaşayarak keşfedin.

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi