English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.12.2021 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
En Güzel Antalya Fotoğraflarına Ödülleri Verildi <<< Geri Dön  
 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 12.Antalya Çiçek Festivali etkinlikleri kapsamında Instagram’da düzenlenen “Antalya ve Çiçek” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri ATSO’da düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Çiçek Festivali kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya 1824 fotoğrafın katıldığını belirtti. Jürinin 13 - 23 Mayıs tarihleri arasında Instagram'da #AntalyaCicekFestivali etiketiyle yüklenen 1824 fotoğrafı değerlendirdiğini ifade eden Başkan Çetin, "Değerlendirme sonucu Tahir Akay birinci, Özgür Şahin ikinci, Elif Nur Sefa'nın fotoğrafı da üçüncülüğe layık görüldü. Geçtiğimiz yıl yarışmaya 1500 fotoğraf katılmıştı. Bu yıl 1824'e ulaştı" dedi.

Sosyal medyanın kentlerin tanıtımında en önemli enstrümanlardan biri olduğunu vurgulayan Başkan Davut Çetin, "Artık kentler sosyal medya üzerinden de yarış halinde. Sosyal medya kanalları kentlerin tanıtımı için önemli mecralardan birisi. Antalya'nın sosyal medyada etkin olarak tanıtılması ve kentimizde çiçek festivalinin düzenlendiğine dair farkındalığının artırılması adına bu etkinliği yapıyoruz" diye konuştu.

Başkan Davut Çetin, yarışmada dereceye girenlerle birlikte jüri tarafından seçilen ilk 20 eserin Expo 2016 Antalya alanındaki ATSO Bahçesi'nde sergileneceğini de kaydetti.Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ise fotoğraf yarışmasının festivale ayrı bir hava kattığına değindi. Başkan Bağdatlıoğlu, "Festivalin bilinirliliğinin artması ve halkın katılımı önemli. Festivaller sadece ihracatçılar için değil halk için yapılıyor. Güzel resimlerin paylaşımı Antalya'nın ve sektörün tanıtımı için önemli. Fotoğrafları biz de birliğimizin Expo Alanı'ndaki bahçesinde sergilemek istiyoruz. Uluslararası Komite önümüzdeki günlerde Antalya'ya gelerek Expo'yu ziyaret edecek. Fotoğrafları komite üyelerinin de izlenimine sunacağız" diye konuştu.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır da, fotoğraf yarışmasının Çiçek Festavili’nin tanılılırlığı açısından önemli bir katkı yaptığını söyledi. Çandır, “Geçtiğimiz yıl katılan yarışmada dereceye giren fotoğraflardan güzel bir katalog albüm hazırlanmıştı. Umarız bu yıl yine hazırlanır. Festival için katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Çandır, Çiçek Festival’nin önümüzdeki yıllarda Uluslararası kimlik kazanması gerektiğini belirterek, “Çiçek Festavil’ni uluslararası düzeye çıkarmanın yollarını elbirliğiyle aramalıyız” diye konuştu. Törende daha sonra dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada birinciliği kazanan Tahir Akay’a ödülünü ATSO Başkanı Davut Çetin, ikinci Özgür Şahin’e ödülünü Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, üçüncülük kazanan Elif Nur Sefa ise ödülünü Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdağtlıoğlu’nun elinden aldı. Törene aileleriyle katılan yarışmacılar, ödül töreninde büyük sevinç yaşadı.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi