English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
9.08.2020 Pazar  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Türkiye’nin En Büyük Çocuk Parkı Antalya'da Açılıyor <<< Geri Dön  
 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalyalı çocuklara armağanı Türkiye’nin en büyük kapalı alan çocuk oyun merkezi Zıp Zıp Park, 5 Haziran Pazar Günü kapılarını açıyor. Bin metrekarelik Avrupa’nın ikinci büyük trambolinine sahip parkta çocuklar eğlenceye doyacak.Büyükşehir Belediyesi, Antalyalı çocuklar özgürce oynasın ve eğlensin diye Kepez İlçesi otogar yanındaki 18 bin 500 metrekare alana dev bir kapalı çocuk oyun parkını yaptı. 5 bin 600 metrekare kapalı alana sahip tesis, Türkiye’nin en büyük kapalı alan çocuk oyun merkezi olarak hizmet verecek. Zıp Zıp Park hakkında bilgi veren ANET Genel Müdürü Mehmet Urcu, “Her büyük proje gibi bu projenin de fikir babası Menderes Türel’dir.  Defalarca olan toplantılarda Antalya’da böylesine kapsamlı bir çocuk parkına olan ihtiyacı vurgulamıştı. Talimatları doğrultusunda biz de bu konuda gerekli çalışmaları yapıp, Antalya’ya yakışan en güzel parkı çocuklarımıza kazandırıyoruz” dedi. 

AVRUPA’NIN İKİNCİ BÜYÜK TRAMBOLİNİ
Başta Çin ve Avrupa olmak üzere dünyadaki örnekleri inceleyerek, Antalya’da benzersiz bir oyun alanı kurduklarını belirten Urcu, şu bilgileri verdi: “Çocuklarımızın sağlığına uygun malzemelerden kuruldu. Çocuklarımızın sağlığı bizim için çok önemli. 21 çeşit farklı oyun grubunun yanı sıra 8.5 metre yüksekliğinde ip parkuru var. Parkımız, özellikle dünyada da takipçisi oldukça fazla olan bin metrekarelik, Avrupa’nın ikinci büyük trambo lin alanına sahip. Dev trambolin çocuklarımızın en fazla ilgi göstereceği oyun alanlarımızdan olacak.”

 

ÜST DÜZEY GÜVENLİK
Tüm dünya çocuklarını kucaklayacak olan Zıp Zıp Park’da çocukların güvenliği ile ilgili de her şey düşünüldü. Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve ANET güvenlik ekiplerinin çocukların ve ailelerin güvenliklerine hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Mehmet Urcu, hem giriş-çıkışlarda hem de içerideki güvenliğin tüm teknolojik imkanlar kullanılarak sağlandığını belirtti. 

 

AİLELER DE UNUTULMADI
Türkiye'nin en büyük çocuk oyun dünyası, çocuklarla birlikte ailelerinin de hoşça vakit geçirebileceği bir tesis olarak tasarlandı. Çocukların yazın sıcaktan ve kışın soğuktan etkilenmeden eğlenceli vakitler geçirebilecekleri tesiste ziyaretçiler için de kafeterya, bebek bakım odası, revir ve mescit olanakları da bulunuyor. Tesiste ayrıca çevre peyzaj düzenlemesi yapılarak çocukların doğayla bir arada olması hedefleniyor. Çocukların gün boyunca macera ve eğlenceyi bir arada yaşayacağı parkta çocuklar, 10 TL’lik bir giriş ücreti karşılığında tesisin tüm imkanlarından yararlanabilecek. 

www.antalya.bel.tr

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi