English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
3.12.2021 Cuma  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Çevre İçin Atıklarla Dans <<< Geri Dön  
 

Dünya Çevre Günü’nü etkinlikleri kapsamında farkındalık yaratmak isteyen Muratpaşa Belediyesi, özel program düzenledi.
Atık toplama kampanyalarına katılan okulları ödüllendiren, Muratpaşa Belediyesi’nin etkinliklerinde; öğrenciler, atıklarla yaptıkları müzik aletleri eşliğinde dans gösterileri sundu
 
Öğrenciler ayakta alkışlandı

Muratpaşa Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce organize edilen programla; Dünya Çevre Günü etkinliklerinin adresi oldu. Program; Muratpaşa Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencilerinin Andımız ve çevre şarkılarını da içeren gösterileri ile başladı. Programda sırasıyla Ramazan Savaş Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin ‘Ritim Gösterisi’, Maarif Koleji’nin ‘Yağmur Damlası’ oyunu ve ‘Atıklarla Ritim Gösterisi’, Açı Koleji Çevre Sunumu, Antalya Anadolu Lisesi’nin ‘Flashmob-Atıklarla Dans’ ve Zafer Koleji’nin ‘Çevre’ temalı gösterisi sunuldu. Antalya Anadolu Lisesi öğrencilerinin ambalaj atıkları ile yaptıkları müzik aletlerini kullanarak sundukları dans gösterisi büyük ilgi çekti.  
 
Muratpaşa Belediyesi’ne kutlama

Türkiye’de pek çok belediye ile ambalaj atığı toplama projeleri uyguladıklarını ifade eden ÇEVKO Vakfı Temsilcisi Hakan Karagöz; “Muratpaşa Belediyesi; çevre duyarlılığı konusunda en üst sıralarda olan belediyelerden biri. Yüksek duyarlılık gösteren belediyelerde, sorumluluklarda doğal olarak oluşuyor. Muratpaşa Belediyesi, bu sorumlulukları yerine getirmekten çekinmiyor. Yeşile verilen değeri, doğaya yönelik çalışmaları sizler de görüyorsunuz” diye konuştu. Kolza firmasının kurucusu Gökhan Gürcü; Muratpaşa Belediyesi’nin, 6 tona yakın bitkisel atık yağ topladığını belirterek bu rakamın, pek çok ilde ulaşılan miktardan daha fazla olduğunu söyledi. TURÇEV Mavi Bayrak  Antalya İl Koordinatörü Lokman Atasoy; gelecekte çocuklara yaşanabilir dünya bırakmak ve umudu yeşertmek için çalışmalar yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür etti.
 
Ağaçlar kesilmesin

İklim değişikliği ve kirlilik başta olmak üzere pek çok çevre sorununun insanların, dünyanın geleceğini tehdit eder boyuta ulaştığına dikkat çeken Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci; “Muratpaşa Belediyesi olarak geri kazanım ve sağlıklı çevre projelerini tek tek hayata geçiriyoruz. Geri kazanım projemizi kent geneline yayıp, herkesin katılımını sağlamak istiyoruz. Ağaçlarımız kesilmesin, enerji kaynaklarımız verimli kullanılarak çevre kirliliği yaşanmasın istiyoruz. Çocuklarımızdan emanet aldığımız çevreyi doğayı daha güzel temiz geleceğe taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. Cephaneci; Muratpaşa Belediyesi olarak 100 bin tonun üzerinde ambalaj atığını toplayarak ekonomiye kazandırdıklarını ifade etti.
 
Öğrenciler atık yağ ve pil topladı
Miracle Otel, Kervansaray Otel, Lara Barut Otel, Ramada Plaza, Botanik Exclusive Otel, Mermerli Plajı ve Riva Beach işletmeleri temsilcilerinin Mavi Bayrakları’nı teslim aldıkları programda; bitkisel atık yağ toplama ve atık pil toplama kampanyalarına katılarak üst sıralarda yer alan okullara değişik ödüller verildi. Ödüller arasında; yazıcılar, spor malzemeleri ve tohum seti yeraldı. Okullara ayrıca Nutuk da armağan edildi. Muratpaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce; 15 Kasım 2015-30 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen kampanyalara katılan okullar, 3 bin 834 litre bitkisel atık yağ ve 2 bin 446 kg atık pil topladı.
 
 
Ödüllü okullar
Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası’nda; Vali Hüsnü Tuğlu İlkokulu, Ahmet Bileydi İlkokulu, Hanım Ömer Çağıran İlköğretim Okulu, Sabiha Gökçen Anaokulu, Gazi Anadolu Lisesi, Çağlayan Koleji, Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu, Fatih İlkokulu ve Muratpaşa Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevleri, Atık Pil Toplama Kampanyası’nda ise; Vali Hüsnü Tuğlu İlkokulu, Sabiha Gökçen Anaokulu, Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Anaokulu, Mehmet Akif Ersoy Anaokulu ve Ahmet Bileydi İlkokulu dereceye girdi.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi