English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
10.12.2019 Salı  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Uluslararası dijital kütüphane hizmete girdi <<< Geri Dön  
 

Antalya’nın ilk uluslararası multimedya kütüphanesi Büyükşehir Belediyesi ve TSS Group işbirliğinde BİLSEM’de açıldı. Antalyalı öğrenciler dijital kütüphane sayesinde Malaga ve Dresden’deki öğrencilerle proje alışverişinde bulunabilecek. Projenin bir sonraki adımında Antalya, Malaga ve Dresden arasında kardeş şehir ilişkisi kurulacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Almanya’nın Dresden ve İspanya’nın Malaga Belediyeleri ile işbirliği yaparak uluslararası multimedya kütüphanesi projesine imza attı. TSS Grup Başkanı Manuel Molina ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in çabaları ile Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) kurulan dijital kütüphane törenle hizmete girdi. Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle kütüphaneye alınan bilgisayarlar aracılığıyla öğrenciler yaptıkları projeleri Skype üzerinden Malaga ve Dresden’deki öğrencilerle karşılıklı etkileşim içerisinde bulunarak paylaşma fırsatı bulacak.
BİLSEM’deki açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İspanya Endülüs Milli Eğitim Bakanı Adelaida de la Calle Martin, Malaga Belediyesi Kültür Müdürü Gemma del Corral Parra, Dresden Belediyesi Başkan Temsilcisi Prof. Dr. Arend Flemming, TSS Grup Başkanı Manuel Molina ile çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Başkan Türel, çok anlamlı bir işbirliğini başlattıklarını belirterek, “Bu proje ile Malaga, Dresden ve Antalya arasında bilimsel, kültürel değişim ve işbirliğinin temellerini atıyoruz. Bu proje ile öğrencilerimiz arasında iletişim gelişecek, gençlerimiz birbirlerinin kültürünü tanıyacak. Hem öğrencilerin bireysel gelişimlerine katkıda bulunacak hem de şehirlerimiz, ülkelerimiz arasında dostluk ve kardeşlik bağlarını kuvvetlenecektir. Gençlerimiz, insanlarımız arasındaki iletişim; önyargıları yıkacak, birimizi daha iyi tanımamızı, anlamamızı, daha iyi öğrenmemizi sağlayacaktır” diye konuştu.
Bu adımla  birlikte Malaga, Dresden ve Antalya’nın kardeş şehir olmaları için bir adım daha atılacağını söyleyen Türel, “Üç güzel şehrimiz, çocuklarımızın kurduğu köprü ile daha güçlü ilişkiler içinde olacaktır. Bu işbirliğiyle, üç güzide şehrimizin ortak projelerde yer almasını sağlamasını temenni ediyorum. Bu projeye, gençlerimizin kuracağı işbirliği ağlarına Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen tüm katkı ve desteği vereceğiz” dedi.
Başkan Menderes Türel, kurduğu vakıf kanalıyla projeye çok önemli katkılar koyan TSS Group Başkanı Manuel Molina’ya teşekkür etti.
Manuel Molina da Antalya Uluslararası Multimedya Kütüphanesi’nin kültürlerarası karşılıklı anlayış ve diyaloğa destek vereceğini ifade etti. Antalyalı öğrencilerin Malaga ve Dresden’de mevcut olan dijital kütüphanelerle yeni fikirleri tartışacağını, deneyimlerinden faydalanacağını anlatan Molina, bu çalışmaların öğrencilerin birbirlerinin ülkelerine yapacağı seyahatlerle destekleneceğini dile getirdi.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Türel ve konuklar Uluslararası Multimedya Kütüphanesi’ni gezdi. Oluşturulan dev ekranda Skype bağlantı üzerinden Malaga ve Dresden’deki iki okulun dijital kütüphaneleriyle canlı bağlantı gerçekleştirildi. 

www.antalya.bel.tr

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi