English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
14.11.2019 Perşembe  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
'Türkiye'nin Disneylandı' Tamamlanmak Üzere <<< Geri Dön  
 

Antalya'da kurulan ve "Türkiye'nin Disneylandı" olacağı belirtilen "The Land of Legends" isimli tema parkı tamamlanmak üzere.

Rixos Oteller grubu Türkiye’nin en büyük eğlence parkını açmaya hazırlanıyor. İçerisinde 401 oda 1100 yatak kapasiteli The Land of Legends Theme Park için Antalya’nın turizm bölgesi Belek seçildi. 3 etaptan oluşan proje 800 bin metrekarelik alanda inşa ediliyor. Projenin ilk kısmı tamamlanırken 1 Temmuz itibariyle de misafirlerini ağırlamaya başlayacak. Şu anda kadar 1 milyar 500 milyon TL harcanan eğlence parkının 3 etap tamamlandığında 4 milyar TL’lik bir bütçenin harcanmış olacağı belirtildi.

The Land of Legends Theme Park için Rixos; Franco Dragone ve dünyanın en büyük gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Emaar Gayrimenkul PJSC ile ortaklık yaptı. Eğlence parkının büyük bir kısmı çocuklara yönelik hazırlanmış olsa da her yaşa hitap eden aktivitelerde bulunuyor. Oda konseptlerinde renkli ve efsane karakterler üzerine bir tasarım oluşturulurken park içerisinde havuz kenarlarında oluşturulan kumsal alanda yapışmayan özel beyaz kum kullanıldı.

“Son Aylarda Sezon İstediğimiz Gibi Gitmiyor”

Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, The Land of Legends Theme Park’ın açılışı öncesinde kapılarını gazetecilere açtı. Park içerisinde tanıtıcı ziyaretin ardından açıklama yapan Tamince, hayalini kurduğu bir projeyi hayata geçirdiği için mutlu olduğunu belirtti. Turizmin son durumunu da değerlendiren Tamince, “Türkiye son bir yıldır turizmde belli bir sıkıntılar yaşıyor. Son 3-4 aydır sezon istediğimiz gibi gitmiyor. Bazı sezonlar sıkıntılar yaşanabilir. Bu her sektörde oluyor. Turizm sektöründen çok daha fazla sıkıntılı sektörler oldu olmaya da devam edecektir. Bir şeyi net gördük; son 15 yıldır Türkiye turizm sektörü büyük ivmelerle büyüdü. Kalitede büyük sıçramalar oldu. Belek bölgesi 15 yıl önce 2-3 tesisle çalışan bir bölgeydi. Bugün dünya gözdesi haline geldi. Ben bu potansiyeli gördükçe turizmin geleceğine olan inancımız artıyor. Önemli projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

“Türkiye-Rusya Birbirine İhtiyacı Olan Ülkeler”

Tamince, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e karşılıklı mektup alışverişini de değerlendirdi. Hem Türkiye hem de Rusya’da yatırımlarda bulunan biri olduğunu belirten Tamince, “Dünden beri bende yakından takip ediyorum. Gönderilen mektuplar önemli bir adımdı. Bugün Rusya’dan çok da olumsuz olmayan tepkiler gelmeye başladı. Siyasi anlamda da iki ülkenin bunu sürdürmesi mümkün değil. Birbirimize ihtiyacımız var birbirimizi birçok noktada tamamlıyoruz” dedi.

82 Milyonluk Ziyaretçi İçin Önemli Ortaklık

Ticari ortakları arasında Emaar Gayrimenkul PJSC’nin turist kaynağını kullanmak için bir ortaklık yaptıklarını da belirten Tamince, “Biz bu yatırımları kimlerle ortak olalım diye düşündük. İki şirketle iş birliği kurduk. Birisi dünyanın en büyük gayrimenkul şirketlerinden birisi olan Dubaili bir şirket. Emaar sadece bir merkezine 82 milyon ziyaretçi getiren bir güç. Biz bu şirketle birlikte konukları Antalya’ya getirebilir miyiz diye hesap yaptık. İkinci işletme ortağımız Franco Dragone bu güne kadar yaptığı şovlarla 120 milyon ziyaretçi sağlamış bir yapı” dedi.

3 Milyar İnsanı Antalya’ya Getirme Gayreti

Franco Dragone inşa ettikleri yapıya ruh kattıklarını belirten Tamince, mutlaka bu parkın işin sonunda hak ettiği değeri yakalayacağından emin olduğunu söyledi. Ayrıca Antalya’ya yakın ülkelerde yaşayan turistlere ikinci bir eğlence parkı imkanı sunduklarını belirten Tamince, “Antalya’ya 3-4 saat uzaklıkta 3 milyar insan yaşıyor. Oradaki insanlar eğlence parkı için Orlando’ya mı yoksa The Land of Legends Theme Park’a mı gitmeliyim diye tercih etmek durumunda kalacak. 3 milyar insanı buraya getirmeye gayret göstereceğiz” dedi.

4 Milyar Tl’lik Dev Bütçe

Land of Legends Theme Park’ın devam eden kısımlarının 2019 yılında biteceğini öngören Tamince, “Planları devam eden daha büyük bir etap var. 2019 yılına kadar tamamlanmış olacak. Çok dinamik bir proje yapıyoruz. Yatırım miktarı arttı bir nebze. 1 milyar 200 milyon TL demiştim ama 1 milyar 500 milyon TL’yi bulduk 3 bölümüyle 4 milyar TL bulacak bu miktar. İlk etapta 1000’e yakın arkadaşlar görev yapacak. 30’a yakın milletten insan var” diye konuştu.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi