English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
14.11.2019 Perşembe  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Dans Tutkusu Yaş Tanımıyor <<< Geri Dön  
 

Muratpaşa Belediyesi ‘Yaşlı Evlerinde’ geçen yıl başlayan kurslarda dansa tutkuyla bağlanan ‘kıdemli’ Muratpaşa sakinleri, bu yıl 14 – 16 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Dans Şampiyonası’na katılacak. 50 ve üstü yaş gruplarında Antalya’nın ilk defa temsil edileceği yarışma için 6 çift haftada 3 gün Fener Yaşlı Evi’nde tango, vals, foxtrot, quick step danslarını çalışıyor.  
 
Muratpaşa Belediyesi, bugün sayıları üçe çıkan ‘kıdemli’ ilçe sakinlerine yönelik Yaşlı Evleri’nde Ekim ayında düzenlenecek Dünya Dans Şampiyonası’nın telaşı var. 50 yaş ve üstü yaş gruplarda Antalya’nın ilk defa temsil edileceği yarışma için 6 çift haftada 3 gün Fener Yaşlı Evi’nde tango, vals, foxtrot, quick step danslarını çalışıyor.
 
Dans Her Yaşta

Dans eğitmeni Şima Elif Umdu, Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Yaşlı Evleri’nde dans eğitimlerinin geçen yıl başladığını söyledi. Muratpaşa’nın ‘kıdemli’ sakinlerinin dans kurslarına tedirgin, “Yapabilecek miyiz, becerebilecek miyiz?” gibi sorularla başladığını anlatan Umdu, “Birkaç dersin ardından dansın bireye verdiği o özgüven duygusu canlandı ve her yaşta dans edilebileceği gerçeği Muratpaşa Belediyemizin Yaşlı Evi’nde de ortaya çıktı” diye konuştu.

Takım Olarak İddalılar

Kursa gösterilen yoğun ilgi ve eğitimler sırasında kıdemli Muratpaşa sakinlerini gösterdiği özen ve ciddiyet sonucunda bu yıl takım halinde ‘WDSF Senior II Standard Dünya Şampiyonası’na katılma kararı aldıklarını belirten Umdu, 6 çiftle yarışmada yer alacaklarını söyledi. 14-16 Ekim tarihleri arasında Belek’te Gloria Sports Arena’da düzenlenecek şampiyonada 35’ten başlayarak 65 yaş ve üstü olmak üzere 4 farklı yaş grubunun bulunacağını kaydeden Umdu, “Biz 50 yaş ve üstü gruplarda takım olarak yer alacağız. Bu Antalya için bir ilk olacak. Şu bir gerçek işin içine yarışma girince burada herkes sonuna kadar dans etmek istiyor” dedi.

‘Seviyorum Bu Evleri’

Şampiyonada podyuma çıkması beklenen 63 yaşındaki Emel Özgür, Yaşlı Evi’ndeki dans kursları sayesinde içlerinde saklı kalmış bir yeteneğin ortaya çıktığını söyledi. Özgür, “Yarışma bizim için çok özel. Haftanın 3 günü çalışıyoruz. Burada enerji var, sinerji var. Yaşlıya sevgi, saygı ve hürmet dışında onun gizli kalmış yeteneklerini burada ortaya çıkarmanın rahatlığı huzuru var. Birliktelik ve paylaşım var.” diye konuştu. Muratpaşa Belediyesi’nin kendilerine sağladığı imkanlara çok özenen arkadaşları olduğunu anlatan Özgür, “Böyle bir yaşta böyle bir hizmeti aldığımız için mutluyuz. Hem yaşlı hem ağırbaşlı değiliz. Ben mutluyum. Seviyorum bu evleri” dedi.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi