English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
3.12.2021 Cuma  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
AKBEM İle Kazandılar <<< Geri Dön  
 

Büyükşehir Belediyesi’nin nitelikli eğitim olanakları sağladığı AKBEM, öğrencilerin başarılarına katkı sağladı. Doğa Yapıcı ve Nazlıcan Uz hayallerindeki Güzel Sanatlar Lisesi’ne AKBEM ile ulaştı.

Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezi(AKBEM), öğrencilerin akademik ve sosyo-kültürel gelişimlerine katkı sağlıyor. Müzikten resme, matematikten fen bilimlerine kadar pek çok alanda eğitim veren AKBEM, geleceğin başarılı bireylerini topluma kazandırıyor. Öğrenciler alanlarında uzman eğiticiler rehberliğinde başta TEOG olmak üzere çeşitli sınavlara hazırlanıyor. İki yıldır AKBEM’de resim dersi alan Doğa Yapıcı ve müzik eğitimi gören Nazlıcan Uz, çalışmalarının meyvesini aldı. İki genç yetenek sınavlarını geçerek Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı. Öğrenciler AKBEM’in gururu oldu. 

Törenle Kutlandı

AKBEM Altındağ Şubesi, başarılı öğrencileri bir törenle ödüllendirdi. Törende, öğrencilere başarı belgesi ve madalya takdim edildi. Müzik bölümünü kazanan Nazlıcan Uz, müzik ziyafeti verirken, Doğa Yapıcı’nın yetenekli ellerinden çıkan resimler sergilendi. Tören sonunda genç yeteneklerin başarısını kutlamak için pasta kesildi.

Hayallere Adım Adım

14 yaşındaki Doğa Yapıcı Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanmasında AKBEM’in çok fazla katkısının olduğuna değinerek “Resim yeteneğimi daha da geliştirmek için AKBEM’e kurslarına yazılmıştım. Resim hocamızın yaptığı resimler, beni çok etkiledi. O gün resim öğretmeni olmaya karar verdim. Hocamla hayallerime kavuşmak için gece gündüz çalışmaya başladık. Ve çok istediğim okulu kazandım. Hayallerime AKBEM ile bir adım daha yaklaştım. Çünkü başka hiçbir kursa gitmedim” şeklinde konuştu.

Başarımın Sırrı Akbem

14 yaşındaki Nazlıcan Uz ise mutluluğunu şöyle dile getirdi: “Başarımın sırrı AKBEM. Küçüklüğümden beri müzik öğretmeni olmak istiyordum. Müzikle çok ilgiliydim. AKBEM’lerle tanıştım. Müzik hocam sınava hazırlandığım zamanlarda benimle çok ilgilendi. Onun emekleri ile şuan hayallerimi süsleyen liseyi kazandım. Bize bu imkanları sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim.”

Çok Sıkı Çalıştık

AKBEM resim öğretmeni Gülşah Yıldız Öğke, kurslara gelen öğrencileri yetenekleri doğrultusunda yönlendirdiklerini ifade ederek “Öğrencilerimizin geleceklerine şekil vermelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.  Doğa, kursumuza geldiği zaman okulda yaptığı resimleri bana gösterdi. Çok yetenekli olduğunu anladım. İyi yerlere gelmesi için iki yıl boyunca çok sıkı çalıştık. Sınavı kazandığı zamanda mutluluğunu ilk benimle paylaştı. Allah yolunu açık etsin” diye konuştu.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi