English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
13.04.2021 Salı  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
190 Ülkenin Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri Antalya'da Toplanacak <<< Geri Dön  
 

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, "Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Derneklereri Federasyonu (IFRC) Genel Kurulu'na ev sahipliği yapacağız. 190 ülkenin Kızlay ve Kızılhaç derneği, aldığı bu ortak kararla Türkiye'ye olan güvenlerini göstermişlerdir" dedi.


Dünyanın en büyük insani yardım organizasyonu olan Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu 2017 yılının Kasım ayında Türkiye'de yapılacak. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, "Federasyonumuzun Genel Kurulu'nu Antalya'da yapacağız. 190 ülkeden bin 500'e yakın misafirimiz olacak. İnsani yardım alanında yapılmasını istediğimiz reformları misafirlerimizle ele alma fırsatı bulacağız" diye konuştu.

GÜVENLİK ENDİŞESİ YOK 

Cenevre'de yapılan toplantıda 2017'deki Genel Kurul'un Antalya'da yapılması kararının oybirliği ile alındığını belirten Dr. Kerem Kınık, "Kızılay-Kızılhaç Derneklerinden hiçbir üye Türkiye'ye ilişkin hiçbir çekince ortaya koymadı. Özellikle belirli çevreler tarafından Batı kamuoylarında yaratılmaya çalışılan 'Türkiye güvenli bir ülke değil' propagandasının da tutmadığı net bir şekilde ortaya çıktı. Tüm dünya, yani 190 ülke Antalya'da buluşacak olmanın heyecanını yaşadı" diye konuştu.

İNSANİ YARDIMDA REFORM ŞART 

Merkezi Cenevre'de bulunan Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC), 191 üye ülke ile dünyanın en eski ve en büyük insani yardım teşkilatlarından biri olarak biliniyor. Kızılay, iki dönemdir Federasyon'un Yönetim Kurulu üyeliğini yapıyor. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, "Federasyonumuzun dünyada hızla artan insani acılara daha etkin müdahale edebilmesi için bir reform sürecinden geçmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kızılay ve Kızılhaçların insani yardım sektöründe etkinliği ve kullandığı bütçelerin artırılması gerektiğini savunuyoruz ve Antalya'da yapılacak olan Genel Kurulumuzda bu yöndeki görüşlerimizi de paylaşma fırsatı bulacağız" ifadelerini kullandı.

48 YILIN ARDINDAN YENİDEN 

Türkiye, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Hareketine 1868 yılında katıldı. Kızılhaç amblemiyle başlayan harekete "Kızılay"ı koyduran Türkiye, 1969 yılında yapılan 21. Genel Kurul'a da ev sahipliği yaptı. 2017 yılında Antalya'da yapılacak olan Genel Kurul ile Türkiye 48 yıl aradan sonra Hareket'in en büyük toplantısına ikinci kez ev sahipliği yapmış olacak. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, "Türkiye Kızılay Derneği bu hareketin en büyük aktörlerinden biridir. Hareketimiz üyesi olan 190 ülkeden bin 500'e yakın kişiyi Antalya'da ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Kızılay-Kızılhaç tarihinde bir sayfaya daha imza atacağız" dedi.

www.turizmdebusabah.com

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi