English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.07.2022 Çarşamba  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Antalyasporumuza Bu Açılış Çok Yakıştı <<< Geri Dön  
 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve geçtiğimiz çarşamba günü Antalyasporumuza devir teslimi de gerçekleştirilen Döşemealtı’daki tesislerimizin resmi açılışı da yapıldı. Binlerce taraftarımızın katılımı ile gerçekleşen açılış töreni coşkulu ve çok renkli geçti. TFF Başkan Veli Nihat Özdemir, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Bursaspor Başkanı Ali Ay, Bursaspor Direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun katıldığı açılış törenine, İstanbul’daki hava koşulları İstanbul’da uçak kalkışına imkan vermediği için Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ,Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve milli takımımızın eski teknik direktörlerinden Mustafa Denizli gelemedi.

SIRA ŞAMPİYONLUĞA GELDİ

Törende ilk olarak kürsüye çıkan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, son yıllarda profesyonel futbolun dışında basketboldan hentbola, Amerikan futbolundan cimnastiğe kadar bir çok branşta amatör spora da el atan Antalyaspor'un, bu tesis sayesinde sporcu yurdu haline geleceğini söyledi. Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay, Avrupa’nın en modern tesisini kulübümüze kazandıran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, donamım bakımından Avrupa’da emsali bulunmayan tesisin gençlik yollarından bu yana en büyük hayali olduğuna dikkat çekerek, “Ben 2 yaşımdayken Antalyaspor kurulmuş. Babam da anneme, benim doğum hediyem olarak Antalyaspor’u göstermiş. Antalyasporumuzu böyle bir tesise kavuşturmak benim gençlik yıllarımdan bugünlere uzanan en büyük hayalimdi.  İlk dönemimde arazi tahsisi ve diğer sorunları çözmüştük. O zaman başbakan olan cumhurbaşkanımız da sorunların çözümünde bize büyük destek vermişti. Ama ne var ki 2009 yılında belediyemizin idaresindeki değişiklik sonrasında bu proje öylece kaldı. 2014 yılında yeniden belediye idaresini aldığımızda bu büyük projeyi hayata geçirmek için kolları sıvadık ve şimdi açılışını yapıyoruz. Artık böyle bir tesise sahip olan Antalyasporumuza da yakın zamanda Süper Lig şampiyonluğu yakışır. Şimdi sıra Alanyaspor’da. Alanyasporumuzu da modern bir tesise kavuşturmak için kolları sıvadık ” dedi.

TESİSİN ADI ATİLLA KONUK

Geçtiğimiz Çarşamba günü yapılan devir teslim töreninde tesislere kendi adının verilmesi önerisine teşekkür ederek kabul etmeyen Başkan Türel, tesis için uygun gördüğü ismi de açıkladı. Başkan Türel, bu konuda, “Ben görevde iken yapılan yatırımlara kendi adımın verilmesini prensip olarak kabul etmiyorum. Bu tesis için kulübümüzün kurucusu Atilla Vehbi Konuk’un adı yakışır” diye konuştu. Başkan Türel’in bu açıklaması, törene katılanlar ve taraftarlarımız tarafından coşkulu alkışlarla karşılık buldu.

www.antalyaspor.com.tr

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi