English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
9.08.2020 Pazar  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Turistik Denizaltı “Nemo Primeroo” ile Derin Seyirler Başladı <<< Geri Dön  
 

Keşfedilesi güzellikleri sınırsızca gözler önüne serecek turistik denizaltı “Nemo Primeroo”, Alanya’da mavi suların derinliklerine dalıyor.

“Nemo Primeroo” denizaltısının test dalışları tamamlandı ve Nemo hizmet vermeye başladı. ZZT Ulucan Marine Genel Müdürü Şahin “Günde 8 dalışla yılda 35 bin turisti deniz altı yolculuğuna çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Seyir camlarıyla “Nemo Primeroo”, Jamaika’dan ithal ama aslında Finlandiya’da yapıldı. 22 yolcu taşıma kapasitesine sahip. Turistik denizaltı, 13 metre uzunluğunda, 2,4 metre eninde, 42 ton ağırlığında ve maksimum 100 metre derinliğe inebilme özelliğine sahip. Nemo Primeroo’da 180 santimetre çapında bir pilot camı ile 80 santimetre çapında 12 seyir camı bulunuyor.

Bataryası sayesinde 10 saat kadar bir süre ile kesintisiz dalış ve seyir imkânı sunan denizaltı aynı zamanda da yüksek manevra kabiliyetine sahip.

Özellikle Antalya ve Alanya sıcağını klimalı ortamı sayesinde hissetmeyecek olan turistler konforlu, güvenli ve sağlıklı bir gezi geçirebilecek. Gezi sonrası her bir yolcuya “aquanaut sertifikası” sunulmakta.

Nemo Primeroo’ya Çok Yoğun Talep Var

ZZT Ulucan Marine Genel Müdürü Doğucan Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ortalama 1 saat süren turun Alanya Yat Limanı’ndan başlayıp aynı yerde sona erdiğini belirterek “Nemo Primeroo’nun ithalatının ardından gerekli izinleri aldık ve test dalışlarımızı yaptık. Test dalışların bitmesiyle 5 gündür, günlük iki sefer yapıyoruz. Ancak talep çok yoğun ve sefer sayısını 8’e çıkaracağız.” dedi.

Doğa güzelliklerin yanısıra seyre katılan misafirler su altı heykelleri ve dalgıç şovlarıyla da karşılacak.

Şahin ayrıca, “Her yaştan fiziksel kondisyonu yeterli olan kişiler, denizaltımızla su altı güzelliklerini keşfetmek için bizimle dalış yapabilirler.” diye konuştu.

Firma sahibi armatör İzzet Ulucan ise “Nemo Primeroo, geçen yıl kasım ayında Türk Loydu’nun sıkı ve taviz vermez denetiminden geçerek klas sertifikasını başarıyla almıştır. Firmamızın felsefesi önce güvenlik, sonra konfor ve insanlara yeni deneyimler yaşatmaktır.” dedi.

Akdeniz’in su altı güzelliğini görmek isteyen yerli ve yabancı turistler, Antalya’nın Alanya ilçesindeki turistik denizaltı “Nemo Primeroo” ile mavi suların derinliklerinde yolculuk yapıyor. Alanya derinliklerinde Nemo Primeroo ile çıkılan yolculuğa katılanlar, denizaltının seyir camlarından su altı canlılarını ve dalgıçları seyretme fırsatını yakalıyor.

 

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi