English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.12.2021 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Dünya Tenisinin Efsaneleri Aspendos Tiyatrosu’nda Korta Çıkacak! <<< Geri Dön  
 

Tenisin yaşayan efsaneleri Federer ve Nadal Aspendos Tiyatrosu’nda maç yapar mı? Rüya gibi değil mi? Ama bu rüya Belek’te 24 Haziran – 1 Temmuz 2017 tarihlerinde düzenlenecek “Antalya Open” ATP World Tour ile gerçek oluyor.

Türk turizminin başkenti Antalya, teniste dev bir organizasyona evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kaya Palazzo Belek ev sahipliği’nde 24 Haziran – 1 Temmuz 2017 tarihlerinde ilki gerçekleştirilecek “Antalya Open” Turnuvası’na dünya tenisinin en önemli isimleri katılacak. Milyonların takip edeceği Antalya Open kapsamında ünlü tenisçiler Aspendos Antik Tiyatrosu’nda gösteri maçı yapacak.

Teniste Wimbledon öncesi büyük buluşma

ATP World Tour (Profesyonel Tenisçiler Birliği) takvimine giren Antalya Open, tenis dünyasında Roland Garros ve, Wimbledon turnuvaları arasındaki 3 haftalık boşluğu doldurma açısından önemli bir işlevi üstleniyor. “Wimbledon öncesi en büyük buluşma” olarak nitelendirilen Antalya Open, tenis dünyasında heyecanla karşılandı.

En İyiler katılıyor

Antalya Open turnuvasına dünyanın en iyi tek ve çiftler oyuncuları katılacak. Antalya Open Turnuvası’na, Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da bulunan ‘Luxury Resort Hotel’ Kaya Palazzo Belek ev sahipliği yapacak.

Antalya Open turnuvasına 35 bini aşkın tenis sever, ulusal ve uluslararası arenada 64 ülkenin üzerinde yayın ve 100 milyon eve ulaşan yayın ağı, 5 milyon dolardan fazla oyuncu bedeli, Legend Clinic, Konserler, Tennis Europe Avrupa Şampiyonası, ITF Senior Şampiyonası ATP’nin en prestijli organizasyonunun içinde yer alacak.

Bakan Kılıç; dünyada spor alanında örnek alınıyoruz

T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Türkiye’miz, özellikle son yıllarda yapılan tesis ve altyapı yatırım hamleleriyle, dünyada spor alanında örnek alınan bir ülke konumuna gelmiştir. Ülkemizin dört bir yanında ev sahipliği yaptığımız uluslararası spor organizasyonları, spor tesislerimizin dünya standartlarında inşa edildiğinin en güzel göstergesidir. Hemen her branşta olduğu gibi teniste de dünya standartlarında büyümenin yaşandığı önemli bir merkez haline geldik. Tesisleşmede yakalanan başarı ile birlikte altyapıdan yetişen ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden başarılı sporcularımız da ülke olarak bizleri gururlandırmaktadır. Son iki yıldır başarıyla gerçekleştirilen TEB BNP Paribas İstanbul Open turnuvası bunun örneklerinden bir tanesidir. Teniste marka isim olan Antalya’mız, 2017 yılından itibaren ATP World Tour takvimine girmiş olacak. Antalya’nın 2017 yılından itibaren ATP World Tour takvimine girmesi, Roland, Garrosve, Wimbledon turnuvaları arasındaki 3 haftalık boşluğu doldurma açısından ziyadesiyle önemlidir. ATP World Tour tenis organizasyonunun ülkemize ve tüm sporseverlere hayırlı olmasını diliyor, katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Federasyon Başkanı Durmuş; Antalya Open için çok heyecanlı ve gururluyuz

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Türkiye Tenis Federasyonu olarak Dünyada 7.ncisine ev sahipliği yapacağımız Türkiye’nin ilk çim kort tenis turnuvası Antalya Open için çok heyecanlı ve gururluyuz. Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmanın yanında sporcularımızın aldığı başarılı sonuçlarla da dünyada söz sahibi olmaya devam edeceğiz; ATP ile olan işbirliğimizin her geçen gün artmasından çok memnunuz” dedi.

www.businessantalya.com

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi