English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
4.08.2020 Salı  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Turistik Kaleiçi, Festival Coşkusuna Hazırlanıyor <<< Geri Dön  
 

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin 6 – 9 Temmuz tarihlerinde 2’ncisini gerçekleştireceği Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’nde Kaleiçi’nin her sokağı festival alanı olacak. 4 gün boyunca Kaleiçi’nde sadece sanat, kültür, müzik, dans konuşulacak.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın “Dünün izleriyle bugünün coşkusunu birleştiren bir sentez” “Tarih içinde yaşam”, “Tarih içinde kültür ve sanat” sözleriyle anlattığı Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’nin 2’ncisi 6 – 9 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

Dar sokaklarında plansız yürüyüşlerin keşfetme duygusunu tetiklediği, kentin geleneksel mimarisiyle yöresel mutfağının buluştuğu, mimarinin yeniden yorumlandığı butik otelleri ve füzyon mutfağının en sıra dışı örneklerinin bir araya geldiği Kaleiçi’nin sokakları, meydanları 4 gün boyunca festival alanı olacak.

AÇILIŞ ÜÇKAPILAR’DAN HIDIRLIK’A
Bu yıl İtalya’nın onur konuğu olacağı Festival, 6 Temmuz Perşembe, Üç Kapılar’dan Hıdırlık Kulesi’ne uzanacak kortejle başlayacak. Açılış gecesinde İtalya’nın geleneksel, grika melodisi ve pizzica müziğini birlikte yorumlayan Briganti di Terra D’otranto müzik grubu sahne alacak.

FESTİVALİN MERKEZİ HIDIRLIK MİRADORU
Hıdırlık Kulesi ve miradoru, takvimlerin 7’nci ayın 7’sini gösterdiği Cuma gecesi Antalya’nın geleneksel düğünleri ve ardından Balkan Gecesi’yle en hareketli ve renkli gecelerinden birini yaşayacak. Antalya Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüsü’nce kıyafetleri, ritüelleri, müziği ve oyunlarıyla Antalya’nın geleneksel kına gecesi ve düğünü canlandırılacak.

Mirador, festivalin 3’üncü gününde opera sanatçılarının Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden türkülerin seslendireceği geceye ev sahipliği yapacak. Festivalin son günü, 9 Temmuz’da ise Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarıyla Napoliten aryalardan acapellaya, türkülerden çağdaş müziğe ‘sentez’ bir gece düzenlenecek.

FESTİVAL HER YERDE
Kaleiçi’nde 6 – 9 Temmuz tarihlerinde festival heyecanı Karaalioğlu Parkı miradorları, Yat Limanı Amfitiyatro, Mermerli Park ve Yivli Minare Parkı’na taşınacak. Festivalde, Kaleiçi’nin giriş noktalarından biri tarihi Üç Kapılar, har akşam düzenlenecek ‘Music & Open Air Midnight Movie’ programına ev sahipliği yapacak. Üç Kapılar’da kurulacak açık hava sinemasında İtalyan sinemasından örnekler sunulacak, müzik dinletileri yapılacak.

UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan Yivli Minare Parkı’nda ise her akşam tasavvuf müziği dinletileri ve semazen gösterileri olacak. Tüm bu etkinliklerle birlikte Kaleiçi sokakları 4 gün boyunca tiyatrodan mim gösterilerine, sokak danslarından sokak müzisyenlerin dinletilerine festival bandosunun bir anda köşe başından trompetin vuruşlarıyla başlayacak eğlenceli müzikleriyle etkinlik alanı olacak.

www.tourismtoday.net

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi