English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
29.05.2022 Pazar  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
ATAV Tecrübelerini “Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor” Projesine Aktardı <<< Geri Dön  
 

ATAV ile Karacadağ Kalkınma Ajansı “Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor” Projesinde Buluştu

“Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor” Projesine ATAV tecrübelerini aktardı…

Kurulduğu 1996 yılından bu zamana kadar Antalya ve ilçelerine ait gizli kalmış veya unutulmaya yüz tutmuş sosyo - kültürel, tarihi, gastronomi ve doğal zenginlikleri gün ışığına çıkarmak için çalışmalar yürüten Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) son olarak Karacadağ Kalkınma Ajansı’nı ağırladı.

“Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi” kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı, kamu/özel sektör kurum temsilcileri ve Proje Ekibi 17 Ağustos tarihinde Antalya Tanıtım Vakfı’na ziyarette bulundular.

Ziyaretleri esnasında ATAV Başkanı Nizamettin Şen’in yanısıra Başkan Yardımcısı Yeliz Gül Ege, Yönetim kurulu üyelerinden Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim ile Cornelia Otelleri Genel Müdürü Zafer Alkaya da toplantıya iştirak ettiler.

ATAV Başkanı Nizamettin Şen ATAV’ın kuruluşundan bu yana amaçlarından, faaliyetlerinden, projelerinden,etkinliklerinden ve Antalya Tanıtımına yönelik çalışmalarında izledikleri strateji ve politikalardan bahsedilen bir sunum yaptı.

Ayrıca Nizamettin Şen, Turizm uygulamalarının geliştirilmesinde izlenilen Politikanın, Planlamanın, Destinasyon Yönetiminin, Markalaşmanın ve Pazarlama Operasyonlarının önemini vurgulayarak bunların ancak sürdürülebilir, yaygın ve etkin olmaları durumunda fark yaratacağını ve fırsatların verimli bir şekilde kullanılabileceğini ve üzerinde çalışılan Destinasyonun bilinirliği ve tanıtımına katkı sağlayabileceğini altını çizerek ifade etti. ATAV bünyesinde kurulmuş olan Antalya Kongre Bürosunun turizmin çeşitlemesinde oynadığı rolün önem ve etkinliğine de değindi.

ATAV Başkan Yardımcısı Yeliz Gül Ege ise ATAV bünyesinde bulunan Antalya Kadın Müzesinin  kuruluş ve etkinliklerinden bahsederken bölgeninin tanıtımında insan faktörünün özellikle kadın olgusunun ne kadar etkili olduğunun önemini vurguladı.

Bu projeyle birlikte ATAV Başkanı Nizametin Şen ve Yönetim Kurulu üyeleri Antalya'nın tanıtımına yönelik tecrübe ve deneyimlerini paylaştığı Karacadağ Kalkınma Ajansına yürüttükleri projede başarılar dileyip, her zaman yardım ve destekleri ile yanlarında olacaklarını ve Şanlıurfa’nın Turizm Destinasyonu olarak bölgesel rekabetçiliğini geliştirmesinden ve öncelikle tercih edilen noktalardan biri olmasından memnuniyet duyacaklarını da dile getirdiler.

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi