English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
29.05.2022 Pazar  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Rixos Premium Tekirova'dan Dünya Rekoru <<< Geri Dön  
 


Rixos Premium’un Tekirova’nın Guinness rekor denemesi başarıyla sonuçlandı.

World Travel Awards 2016’da Türkiye’nin lider aile oteli seçilen Rixos Premium Tekirova, her yıl olduğu gibi bu yıl da Geleneksel Rixy Kids Fest’e (Rixy Çocuk Şenliği) ev sahipliği yaptı. 54 ülkeden binin üzerinde çocuğun katıldığı festivalde hazırlanan 633.3 metrelik “Dünyanın En Uzun Meyveli Keki” Guinness Dünya Rekorlar Kitabı denemesi başarıyla gerçekleşti.

Tatildeki en büyük önceliğin çocukların mutluluğu olduğunu bilen ve ruhu çocuk olan konuklarını da unutmayan Rixos Premium Tekirova, Rixy Çocuk Şenliği’ni 16 - 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenledi. Rixos’un eğlenceli tatil anılarına en büyük armağanı Rixy Club’ın doğum günü olan 16 Ağustos’ta, farklı ülkelerden gelen binin üzerinde çocuk rengarenk, heyecan ve eğlence dolu Rixy Çocuk Şenliği’ne katıldı.

633.3 metrelik dev kek ile dünya rekoru denemesi başarısı!
Rixos Premium Tekirova, etkinliğin ilk gününde, Rixy Club’ın 15. yaş günü kutlaması kapsamında hazırlanan 633.3 metrelik “Dünyanın En Uzun Meyveli Keki” ile Guinness Dünya Rekorlar Kitabı denemesini başarıyla sonuçlandırdı. Prof. Dr. Orhan Kural ve Aydın Türkgücü’nün Guinness rekor danışmanlığı gözetiminde hazırlanan kekte 463 kg un, 7400 adet yumurta, 200 kg çeşitli meyve ve 12 bin adet dekoratif çikolata kullanıldı. Rekor denemesi sonrasında hazırlanan kek, etkinliğe katılan davetlilerin yanı sıra Antalya’da yaşayan kimsesiz çocuklara ikram edildi.

Renkli ve eğlenceli anların yaşandığı şenliğin ardından konuşan  Rixos Premium Tekirova Genel Müdürü Faruk Karaca, “Dünyanın En Uzun Meyveli Keki” organizasyonu 2017 Ocak ayından itibaren planlandı. Guinness ekibiyle yaptığımız görüşmeler sonucunda, o günden bu güne kadar yaklaşık 7 ay boyunca en ince ayrıntısına kadar bütün detayların üzerinden titizlikle geçtik.  Rixos ekibinden birçok aşçıbaşının ve festivale katılan çocuklarımızın desteğiyle başarılı bir organizasyon gerçekleştirmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.

Rekor denemesinden sonra festival alanına yapılacak kortejle başlayan çocuk şenliği; eğlenceli gösteriler, aktiviteler, yiyecek - içecek sunumları ve Open Kids müzik grubunun verdiği konserle gece yarısına kadar devam etti. Festivalin ikinci günü 17 Ağustos’ta da İtalyan şef Danilo Zanna balayı çiftleri ile İtalyan mutfağına dair lezzet sırlarını bir workshopla paylaştı. Etkinlik kapsamında ünlü popstar Ani Lorak misafirlere konser verdi.

Rixy Çocuk Şenliği, 18 Ağustos 2017’de Danilo Zanna’nın sunuculuğunu üstlendiği, çocuk şeflerin yeteneklerini evlerinin usta aşçıları olan annelerine karşı sergiledikleri Junior Chef yarışması ile sona erecek.

www.tourismtoday.net

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi