English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
4.12.2021 Cumartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Gloria Ironman 70.3 Turkey, 2 Bin Sporcu Ağırlayacak <<< Geri Dön  
 


13-15 Ekim tarihleri arasında Antalya’da üçüncü kez düzenlenecek olan, dünyanın en zorlu triatlon yarışlarından olan, Gloria IRONMAN 70.3 Turkey’de geri sayım başladı.

Sırasıyla yüzme bisiklet ve koşudan oluşan üç farklı branşın aynı yarış içerisinde yapılabildiği irade ve güce dayalı olan Ironman yarışı, geçen yıl olduğu gibi bu sene de Gloria Ironman 70.3 Turkey adıyla 13-15 Ekim tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleşecek.

4 Ocak’ta Global Ironman sitesinde kayıtları başlayan Gloria Ironman 70.3 Turkey’de yarışacak sporcu sayısı 1000 kişiye yaklaştı.Yarışa en çok ilgi gösteren ülkeler arasında  Türkiye, Ukrayna, Rusya, İngiltere, İsviçre ve Almanya yer alıyor. Şu ana kadar 47 ülkeden 1000 sporcunun katılım konusunda  teyid verdiği Gloria Ironman 70.3 Turkey’e katılmak isteyenler "Global Ironman" internet sitesi üzerinden kayıt yaptırabiliyor.

Günlük lisans almak mümkün
2016’da dünya genelinde 187 yarış ve 450 bin triatletle gerçekleşen etkinlik için, 8 ay süresince profesyonel bir triatlon koçuyla çalışılması gerekiyor. Triatlon yarışlarına katılacak olan sporcuların Triatlon Federasyonu’ndan lisansı olması gerekiyor. Lisansı olmayanlar için yarış günü Gloria Sports Arena’da günlük lisans veriliyor. Yarışlara takım olarak katılanlar için ise lisansa ihtiyaç duyulmuyor.

2 bin sporcunun katılması bekleniyor
1978 yılından bu yana düzenlenen ve yılda 150 bin triatletin katılımı ile 23’ü Avrupa, 19’u Asya ve 52’si Amerika’da olmak üzere dünyanın 92 farklı yerinde gerçekleşerek, dünyanın en popüler ve en geniş katılımlı spor organizasyonu Ironman’in Türkiye yarışına ise lisanslı triatlet veya takım halinde 2 binden fazla sporcunun katılması bekleniyor.

Gloria Ironman 70.3 Turkey, 1.9 km yüzme, 21.1 km koşu ve 90 km bisiklet etaplarından oluşuyor. Geçtiğimiz yıl Gloria Serenity Resort plajında gerçekleştirilen yüzme etabı, bu yıl da aynı yerde yapılacak. Bisiklet parkuru Gloria Serenity Resort’tan çıkılarak tamamen düz bir parkura aktarıldığı için sporculara sağladığı hızlanma avantajı ile Personel Best” yani “En iyi Derece”lerini yapma imkânını verebilecek. Koşu parkuru ise; Gloria Golf Club’ta iki tur atılarak yapılırken; yarış bitişi Gloria Sports Arena’ da gerçekleşecek.

Turizme Katkı Sağlıyor
Gloria IRONMAN 70.3 Turkey yarışının turizm ekonomisine; otel ücretleri, alışveriş ve diğer harcamalarla birlikte yaklaşık 1 milyon Euro’luk katkı sağlayacağı tahmin ediliyor.

www.tourismtoday.net

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi