English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
2.12.2021 Perşembe  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
ATAV’dan Antalya’nın Akciğerleri olan Zeytinpark’ta Cumhuriyet Kutlaması <<< Geri Dön  
 

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) ve doğayı bölgesel değerle kent içerisine dahil eden Zeytinpark, Cumhuriyet Bayramı ziyafeti düzenledi. Ziyafete katılanlar Cumhuriyetin 94. Yılını coşkuyla kutladı.

Organizasyonun düzenlendiği Zeytinpark, sahip olduğu ağaç yapısı ile, Antalya Kent Merkezinde, her yıl havadaki 2 bin 600 ton tozu, 610 milyon metre küp karbondioksiti emerek temizlemesiyle Antalya için büyük bir önem taşıyor.

Ziyafette Zeytinpark’ta üretilen ürünler kullanılarak Antalyalı Şef Tuncay Gülcü’nün hazırladığı yöreye ait yemekler misafirlere sunuldu. Zeytinliklerin arasında keyifli vakit geçiren misafirler, bu organizasyonu düzenleyerek Zeytinpark gibi bir alanı keşfetmelerine öncülük eden ATAV’a teşekkür etti.

Park hakkında bilgi veren Zeytinpark Genel Müdürü Vahdet Narin, Bu alanın Türkiye’de şehir merkezinde bulunan en büyük, Dünya’da ise 9’uncu büyük ormanlık alan olduğunu belirtti ve Türkiye için önemli bir değer olan Zeytinpark’ın korunması gerektiğinin altını çizdi.

Organizasyonu düzenleyen ATAV’ın Başkanı Yeliz Gül Ege, bu tür organizasyonların Antalya tanıtımı için önemini dile getirerek “22 Yıldır faaliyetini sürdüren ATAV’ın amacı, Antalya’nın bilinmeyen yerlerini ve bilinmeyen değerlerini yerli ve yabancı turistlerin yanında Antalya’nın yöre halkı ile de buluşturmak. Bu amacımıza ulaşmak için bu tür etkinlikleri daha sık yapmaya devam edeceğiz ve daha çok karşılaşacağız” dedi.

Eylül ayında başkanlık görevini devralan Yeliz Gül Ege, Antalya’nın bilinmeyen değerleri gün yüzüne çıkartmak konusunda yıllardır yapmış oldukları çalışmalardan da bahsetti. Yeliz Gül Ege, Antalya’yı ulusal ve uluslararası platformda tanıtmak amaçlı ATAV yayınları olan Antalya’nın yerel tatlarından derlenen “Antalya’nın Lezzetleri”, 183 çeşit Antalya Kelebeği bilgilerine yer verilen “Antalya’nın Kelebekleri” ve doğa ve tarih zengini Antalya’ya özel hazırlanan “Antalya Prestij” kitaplarının bu anlamda önemini vurguladı. ATAV çatısı altında Antalya Kadın Müzesi bünyesinde yurtiçinde ve yurtdışında açılan Yörük Gelini Sergisi ile yine ATAV’ın önemsediği bir konu olan Gastronomi Turizmini ön plana çıkarmaya yönelik Antalya’nın sokak lezzetlerini tanıtım amacı ile yeni kurulan www.101streetfood.com oluşumundan bahsetti. Organizasyon için neden Zeytinpark’ı seçtiklerini açıklayan Başkan, “ şimdi de yine Antalya’nın büyük bir değeri olan fakat yerleşik halkın ve turistin çok da farkında olmadığı Antalya’nın akciğeri olan Zeytinpark’ı tanıtmak amacı ile böyle güzel bir günü burada kutlamak istedik” şeklinde sözlerine son verdi.


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi