English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
4.12.2021 Cumartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Bollywood Yıldızı John Abraham ve Takımı Antalya’da <<< Geri Dön  
 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Bollywood’un ünlü yıldızlarından John Abraham ve İnventum Global Firması sahibi Asil Akar’ı makamında kabul etti. Bollywood yıldızı Antalya’nın Hindistan’daki yüzü olmak istediğini söyledi.

Vali Münir Karaloğlu, kariyerinde 55 filmi bulunan Hindistan’ın yıldız sinema oyuncularından ve aynı zamanda sporcu olan John Abraham’ı makamında kabul etti. Vali Karaloğlu ile Bollywood’un ünlü yıldızlarından Abraham, kısa bir süre sohbet etti. Vali Karaloğlu ve Abraham, yıldız oyuncunun Hindistan Ligi’nde mücadele eden takımının Antalya’da kamp yapması ve iki ülke arasındaki ilişkiler hakkında konuştular. Abraham, Türkiye’nin Hindistan’daki yüzü ve elçisi olmak istediğini söyledi.

Hindistan ile ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Münir Karaloğlu, “Hindistan ile Türkiye, Türkiye ile Hindistan arasında ilişkiler oluşturmaya çalışıyoruz. Hem spor hem sanat bu ilişkilerin geliştirilmesinde çok önemli faktörler, önemli anahtarlar” dedi.

“Alanyaspor İle Bir Hazırlık Maçı Yapacağız”

Vali Münir Karaloğlu’na kendilerini kabul ettiği için teşekkür eden Bollywood yıldızı John Abraham, “Sahibi olduğum Northeast United Futbol Takımı’nın 35 futbolcusu 20 gündür Side’de kamp yapıyor. 9 Kasım’da Alanyaspor ile bir hazırlık maçı yapacağız” dedi.

“Antalya’yı Ve Türkiye Tanıtmak İçin Hazırım”

Antalya’ya daha önce geldiğini ve Antalya’ya aşık olduğunu ifade eden Abraham, “Burada 1 ay boyunca bir film çektim. O zaman Antalya’ya aşık oldum. Mümkün olursa Antalya’nın Hindistan’daki tanıtım yüzü olmak isterim. Spor ve kültür anlamında her iki ülkeyi tanıtabiliriz. Ben aynı zamanda yapımcıyım. 55 tane filmim var. Yeni film için görüşmeler yaptıktan sonra belki önümüzdeki yıl düşünebiliriz. Her konuda Antalya ve Türkiye’yi tanıtmak açısından hazır olduğumuzu söyleyebilirim. Bu konuda elçi olarak üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım” diye konuştu.

“Önümüzdeki Sene Daha Fazla Takım Getireceğim”

Antalya Valisi Karaloğlu, ilk defa Hindistan’dan bir takımın kamp yapmak için Antalya’yı seçmesinden dolayı John Abraham’a teşekkür ederken, Abraham gelecek yılda sezon öncesi takımını kamp yapmak için Antalya’ya getireceğini ve Hindistan Futbol Federasyonu’nda da görevinin olduğunu, şartlar elverirse 4-5 takımı Antalya’ya getirebileceklerini ifade etti.

Futbol Turizminde Artış Bekleniyor

Antalya Valiliği’nden edinilen bilgiye göre; turizmin kalbi Antalya’da her yıl yerli ve yabancı olmak üzere ortalama 1500 futbol takımı kamp yapıyor. Süper Lig’in 17’nci hafta karşılaşmalarının oynanmasının ardından tatile girmesiyle oteller, ikinci devreye kadar Süper Lig, Bank Asya, 2’nci ve 3’üncü lig takımları ağırlayacak. Bugüne kadar Werder Bremen, Bayern Leverkusen, Borussia Dortmund ve Spartak Moskova gibi ünlü kulüpleri ağırlayan Antalya’da 2015 yılında 2500 futbol takımı kamp yaparken 2016 yılında bu rakam krizler nedeniyle 1500’e geriledi. Bu yıl bu rakamın artması bekleniyor.

UEFA’nın Tercihi De Antalya

UEFA tarafından düzenlenen UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Grup Eleme Maçları bugün Antalya’da başlıyor. 14 Kasım tarihine kadar devam edecek maçlar Arslan Zeki Demirci Spor Kompleks’inde gerçekleşecek. Grup Eleme Maçlarına Türkiye, Kazakistan, Galler ve Slovakya’nın U19 Milli Takımları karşılaşacak. Ayrıca Arnavutluk Milli Takımı da şuan Antalya’da kamp yapıyor.

www.businessantalya.com

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi