English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.07.2022 Çarşamba  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Dünya Bisikleti Antalya'da Buluşcak <<< Geri Dön  
 

Antalya’da, AKRA - Barut Hotels ana sponsorluğunda; T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin destekleriyle Argeus Events ve Yedi İletişim tarafından ilk kez düzenlenecek olan TOUR OF ANTALYA, 22 - 25 Şubat 2018 tarihleri arasında dünyaca ünlü bisikletçileri ağırlayacak. Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2018 takviminde 2.2 kategorisinde 4 günlük etaplı yol yarışı olarak yer alan TOUR OF ANTALYA’da 19 ülkeden 25 takım ve 175 sporcu mücadele edecek. Ayrıca organizasyonun son gününde binlerce amatör bisikletçinin katılacağı AKRA Gran Fondo Antalya yarışı da gerçekleştirilerek, 22-25 Şubat tarihleri Antalya’da “Bisiklet Festivali” coşkusu yaşanacak

Dört etapta “Tour of Heaven - Cennet Turu” mottosuyla düzenlenecek olan TOUR OF ANTALYA powered by AKRA’da bisikletçiler; Kemer, Korkuteli, Feslikan ve Side-Lara etaplarında mücadele edecekler.

Sprint ve yokuş bölümlerinden oluşacak parkurlarda sporcular yaklaşık 430 kilometre mesafe kat ederken aynı zamanda ülkemizin en önemli turizm merkezi Antalya’nın simge bölgelerinden geçecekler. 

Dünyanın dört bir yanından sporcular katılacak

TOUR OF ANTALYA powered by AKRA’ya Türk takımlarının yanı sıra Avusturya, Azerbaycan, İspanya, Fransa, Almanya, Kazakistan, Lüksemburg, Hollanda, Rusya, İsviçre, Polonya, İtalya, Danimarka, Sırbistan, Eritre, Ukrayna, Beyaz Rusya, Malezya ve Estonya’dan bisiklet takımları katılacak.

TOUR OF ANTALYA powered by AKRA’nın lansmanı ise 54. Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Buluşması’nın ilk gününde Belek – Gloria Golf Resort Hotel’de gerçekleştirildi. Lansmana Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mesut Kocagöz, Barut Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı da katıldı. 

“Antalya Valiliği olarak bu organizasyona çok önem veriyoruz”

Lansmanda görüşlerini dile getiren Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Antalya Valiliği olarak bu organizasyona çok önem verdiklerini ve Antalya’nın bisiklet turizmi bölgesi olarak markalaşmasını istediklerini belirtirken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mesut Kocagöz ise şu açıklamaları yaptı:

“Antalya’nın kış turizmi potansiyelini artıracak TOUR OF Antalya organizasyonu, aynı zamanda Antalya’nın adını bisiklet branşı alanında da bahsettirecek. Ayrıca bu organizasyonun şehrimizdeki bisiklet ulaşımını yaygınlaştıracağını da düşünüyoruz.”

“Uluslararası standartlardaki organizasyonda çok önemli sporcuları ağırlayacağız”

19 ülkeden 25 takım ve 175 sporcunun katılacağı TOUR OF ANTALYA’yı bisiklet sporu konusunda çok deneyimli yerli ve yabancı gazetecilerin yerinde takip edeceğini söyleyen Yarış Direktörü Abdurrahman Açıkalın ise şu bilgileri medya mensupları ile paylaştı:

“Uluslararası Bisiklet Birliği UCI, 2.2 kategorisindeki organizasyonlara çok büyük önem veriyor. Biz de bu yıl ilk kez gerçekleştireceğimiz TOUR OF ANTALYA’yı dünyanın en iyi organize edilen ve en kapsamlı bisiklet etkinliği olma hedefiyle düzenleyeceğiz.

Bunun için organizasyon öncesinde dünyanın en önemli bisiklet takımları ve sporcuları ile görüşmeler yaptık. Henüz ilk yılımızda ülkemizle birlikte 19 ülkeden takım ağırlayacak olmamız da organizasyonumuzun standartlarını çok üst seviyeye çıkaracak. Ayrıca alanlarında uzman kişilerin TOUR OF ANTALYA’da görev alacak olması da organizasyonumuzun unutulmaz bisiklet yarışlarından biri olmasını sağlayacak.”

Lansman sonrasında çekilen hatıra fotoğrafında konuşmacılar ile birlikte T.C Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Oğuz Tongsir de yer aldı.

AKRA Gran Fondo Antalya’da amatör bisikletçiler yarışacak

Ayrıca TOUR OF ANTALYA powered by AKRA’nın kapanış günü olan 25 Pazar günü, yine AKRA-Barut Hotels sponsorluğunda düzenlenecek olan AKRA Gran Fondo Antalya’da da yerli-yabancı birçok amatör bisiklet tutkunu da derece için mücadele edecek.

tourofantalya.com

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi