English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
31.05.2020 Pazar  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Türkiye’de İlk Kez Düzenlenecek Havacılık Fuarı, Antalya’da Gerçekleşecek <<< Geri Dön  
 

Antalya’da, Türkiye’nin şova dayalı ilk uluslararası ticari ve askeri havacılık organizasyonu olacak “Eurasia Airshow” için hazırlıklar sürüyor.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen Eurasia Airshow 25-29 Nisan’da gerçekleştirilecek. Organizasyonun her 2 yılda bir yapılması planlanıyor. Ticari ve askeri havacılık sektöründe yaklaşık 40 milyar dolarlık bir iş hacmi yaratması hedeflenen etkinlikte, tüm dünyadan havacılık ve uzay sanayinin önemli oyuncuları bir araya gelecek.

Fuar, Antalya Havalimanı Terminal 2 Sahası’nda Düzenlenecek

Şova dayalı, uçuş gösterilerini de içeren organizasyon için Antalya Havalimanı’nın Terminal-2 sahasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından tahsis edilen toplam 300 bin metrekarelik alanda iş makineleriyle çalışmalar sürdürülüyor. Alanda uçak sergileme kısımlarının yanı sıra 50 bin metrekarelik fuar bölümü yer alacak.

“Kente 200 Milyon’un Üzerinde Para Bırakacak”

Eurasia Airshow’un organizasyonu düzenleyen Medyacity’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, “Antalyalı sanayicilerin ve iş adamlarının çok önemli bir fırsat ayaklarına geldi. Uluslararası savunma ve havacılık eko-sistemine dahil olmak Airbus ve Boeing gibi büyük firmaların tedarikçisi olmak ve sürdürülebilir bir büyüme için katma değerli sanayi imkanlarını bu fuarda bulabilecekler. Eurasia Airshow’un 40 milyar dolarlık bir iş hacmine sahip olmasını bekliyoruz. Fuar kente 200 milyon liranın üzerinde para bırakacak ancak savunma ve havacılık sektörüne Antalya’nın entegre olmasıyla birlikte uzun vadede her yıl üzerine 50 milyon dolar koyacak bir sanayi eko-sistemi oluşturacaktır.  Antalyalı iş adamları eğer bu sektöre entegre olmak isterse her yıl 50 milyon dolar ekleyerek kendi eko-sistemini büyütebilir. Bu da 10 yıl sonunda 500 milyon doları aşmış bir havacılık sektörünü Antalya’nın bekliyor olması demektir” diye konuştu.

Fuarda savaş uçakları bakımından çok zengin bir sergileme alanı bulunacağını kaydeden Eurasia Airshow’un organizasyonu düzenleyen Medyacity’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, “Toplamda 100’ü aşkın slotta 150 uçakla gösteriler gerçekleştirilecek. Eurasia Airshow’da Türkiye’de ilk kez Airbus A380 tipi uçak uçuş gösterisi yapacak. A380’i hem şov itibarıyla izleme imkanı bulacak halkımız hem de yerde inceleme olanağına sahip olacak” ifadelerine yer verdi.

Singapur Airshow da Aynı Tarihte Gerçekleşecek

Eurasia Airshow’un dezavantajı ise Asya Pasifiğin en güçlü fuarı olarak adlandırılan Singapur Airshow ile aynı tarihlerde gerçekleşecek olması. İki fuar da 25-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

www.antalyacityzone.com

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi