English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.07.2022 Çarşamba  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
70 Ülkenin Mice Ve Düğün Acentaları Belek’te Buluşacak <<< Geri Dön  
 

Inventum Global, yeni şirketi International MICE & Wedding Forum (IMWF) ile 70 farklı ülkenin en önemli 450 MICE ve düğün acentasını Antalya’da ağırlayacak.

Son 4 yıldır Hindistan’dan düğün ve kurumsal firmaların grup organizasyonlarını, Rusya ve BDT ülkelerinden uluslararası firmaların toplantı, seminer ve kongre organizasyonlarını yapan Inventum Global, yeni bir şirket daha kurdu. Inventum Global, yeni şirketi International MICE & Wedding Forum (IMWF) ile ilk adımını önemli bir buluşma ile gerçekleştiriyor. IMWF, 70 farklı ülkenin en önemli 450 MICE ve düğün acentasını Antalya’da ağırlayacak.

nventm Global, yeni markası olan International MICE & Wedding Forum (IMWF) ile ilgili açıklamaları kamuoyuyla paylaştı; “Şirketimiz bünyesinde bulundurduğumuz uzun yıllara dayanan sektör tecrübesi ve uluslararası geniş ve yetkin ilişkiler ağımızdan hareketle, kurmuş olduğumuz yeni markamız olan IMWF, 28 Mayıs – 1 Haziran 2018 tarihleri arasında, Antalya’da Titanic Deluxe Golf Belek ana sponsorluğu ve ev sahipliğinde, 70 farklı ülkenin en önemli 450 MICE ve düğün acentasının (outgoing seminer, kongre, kurumsal etkinlik ve/veya düğün organizasyonları yapan) sahip ya da üst düzey yöneticilerini ağırlayacaktır. Katılan ülke ve katılımcı sayıları bakımından, IMWF dünyada bu büyüklükte bugüne kadar yapılan en büyük etkinliğin organizatörü rolünü üstlenerek, öncelikle ülkemize ve doğal olarak kendi kurumsal itibarına büyük bir prestij kazandırmaktadır. Japonya’dan Brezilya’ya, Kanada’dan Avustralya’ya uzanan çok geniş bir coğrafya üzerinde, 5 kıtanın tamamından sektörün önde gelen MICE ve Düğün firmalarının tüm seyahat ve konaklama giderlerini karşılayacak olan IMWF, etkinlik süresince misafir edeceği acentaların karar vericileriyle, ulusal ve uluslararası zincir oteller dışında, havayolu şirketleri, münferit oteller ve profesyonel sektör tedarikçilerini üst düzey organizasyonlarda bir araya getirerek nitelikli tanıtım/pazarlama olanakları sunacaktır.”  

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız, IMWF Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy ise konu hakkında şu açıklamaları yaptı: “Başlangıçta ülke ve katılımcı sayısına bakarak, bizler de acaba ‘boyumuzdan büyük bir işe kalkışıyoruz’ demedim dersem, yalan söylemiş olurum,

ancak süreç ilerledikçe aldığımız geri dönüşler, çok doğru bir düşünceyle doğru bir işe kalkıştığımızı bizlere bir kez daha gösterdi.

Özellikle yurtdışında bulunan zincir otellerin yetkililerinin, katılım iştahı bizim beklediğimizin üstünde çıktı ve bu durum hepimize, ilave bir motivasyon sağladı.

Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’nun teşviki ve müsaadesiyle davetli ve katılımcılarımıza, bir gece Aspendos tarihi amfi tiyatrosunda unutulmaz bir gece yaşatacağız. Bir gece de yine tarihi Kaleiçi sokaklarında düzenleyeceğimiz yemek ve daha pek çok kendinden çok söz ettirecek etkinliklerimizle, ülkemiz turizmine katkı vermeye çalışacağız.”

Forum’un konu başlığı olan MICE ve Düğün amaçlı seyahat eden misafirlerin, kişi başı harcamalarının normal sejour misafirlerine göre daha yüksek olduğunu da belirten Ersoy, Hint düğünlerinin Türkiye açısından bilhassa mevsimsellik durumu değerlendirildiği zaman büyük bir fırsat olduğunu da ekledi. Dünya Düğün pastasının ekonomik değer olarak 600 milyar dolarlık bir değer arz ettiğini, bu rakamın dörtte birinin Hindistan tarafından harcandığını da paylaşan Ersoy, “Ancak Dünya Düğün piyasası sadece Hindistan’dan ibaret değil. Başka ülkelerde de düğün organizasyonu işinde en az Hindistan kadar mahir başka ülkeler de mevcut. Tüm bu ülkelerden de davetliler organizasyonumuzda yer alacak” dedi.

www.tourismtoday.net

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi