English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
2.12.2021 Perşembe  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Antalya Kongre Bürosu, IMEX Frankfurt Fuarı'nda <<< Geri Dön  
 

ANTALYA Tanıtım Vakfı (ATAV) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Antalya Kongre Bürosu (ACB), 15- 17 Mayıs tarihleri arasında Frankfurt'ta düzenlenen, dünyada toplantı ve kongre sektöründe faaliyet gösteren etkin uluslararası dernek ve birliklerinin buluştuğu IMEX Fuarı'na katıldı.

ACB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yeliz Gül Ege, ACB olarak dünyanın dört bir yanından 5 bine yakın firmanın Antalya'dan 10 otel ve bir DMC'nin katıldığı fuarda stant açtıklarını belirterek, fuar süresince Antalya'nın kongre destinasyonu olarak tanınırlığının artmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını kaydetti.
 

DANIŞMANLIK DESTEĞİ

Antalya'nın kongre ve toplantı turizmi açısından hak ettiği payı almasına yönelik çalışmaların tüm hızıyla sürdürüldüğünü belirten Gül Ege, Antalya'nın artık bir kongre destinasyonu olarak algılandığını bildirdi. Gül Ege, “Antalya'nın otel, kongre merkezleri, kültürel faaliyetler, pre-post aktiviteler ve birçok destinasyondan direkt uçuş şansı bakımından imkan, kolaylık ve cazibesini fuar süresince standımızda ziyaretçilere aktarma fırsatı bulduk" dedi.

Yeliz Gül Ege, IMEX Frankfurt'ta Antalya'nın kongre destinasyonu olarak tanıtımına yönelik hazırlanan Meeting and Incentive Planner Guide katalog ve flashbelleklerin kongre düzenleyicilerine dağıtıldığını, fuar süresince gelen taleplere bilgi ve danışmanlık desteği verildiğini söyledi.

ANTALYA 165. SIRADA

Antalya'nın dünyada 'kongre şehri' olarak bilinirliliğinin her geçen gün arttığını belirten Gül Ege, “Antalya'da International Congress and Convention Association (ICCA) kriterlerini karşılayan kongrelerin sayısı hızla artıyor. 2016 yılında Antalya'da yapılan 48 uluslararası kongrenin 13'ü ICCA tarafından kabul edilmişti. 2016 yılında Antalya 435 şehir arasında 203'üncü sırada yer alırken, 2017 yılında çıtayı yükselttik. 2017 yılında Antalya'da gerçekleştirilen 34 uluslararası kongrenin 16'sı ICCA kriterlerini karşıladığı için istatistiklerde Antalya dünya çapında 463 şehir arasında 165'inci sırada yerini aldı. ICCA'nın kriterlerine göre her yıl hazırladığı sıralamada giderek yükselen Antalya, turizm kenti olmasının yanında, aslında çok önemli bir kongre, toplantı ve etkinlik kenti olarak da öne çıkmaya başladı. Bu istatistiki veriler Antalya'nın kongre ve toplantı turizmi konusunda gelişimini ispatlıyor ve yeni kongrelerin gelmesi yönünde bizi umutlandırıyor" diye konuştu.

www.hurriyet.com.tr

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi