English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
29.05.2022 Pazar  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Konyaaltı Sahili'ne Mavi Bayrak Ödülü <<< Geri Dön  
 

Birbirinden önemli tüm kriterleri tamamlayan Sahil Antalya Yaşam Parkı, 10 Mavi Bayrak ile ödüllendirildi.

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde hayata geçirilen Sahil Antalya Yaşam Parkı, Mavi Bayrakları ile buluştu.

Tüm dünyada çevreci ve temiz plajların en büyük göstergesi olan Mavi Bayraklar artık Sahil Antalya’nın büyük beğeni gören plajlarından dalgalanacak. 

Sahil Antalya Yaşam Parkı, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katıldığı tören ile Mavi Bayraklarını teslim aldı. 

VALİ KARALOĞLU : “ANTALYA'YA YAKIŞIR”

Törende konuşmasına şehitleri anarak başlayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, turizm başkenti Antalya’nın ve Mavi Bayrağın önemine dikkat çekti. Karaloğlu, “Bu sahil bandı sadece Antalya ve Türkiye’nin değil, dünyanın en güzel plajlarının olduğu bir sahil bölgesidir. Yeni ismiyle Sahil Antalya bu şehrin çok önemli bir markasıdır. Yeni hizmete açılan Sahil Antalya’da şimdi Mavi Bayraklar dalgalanacak. Bu plajlarda Mavi Bayrak olması çok önemli bir durumu ifade ediyor. Mavi Bayrağı gördüğümüz yerde güvenle denize girebiliriz. Orada hem kurtarma ekibi var hem çevre ile ilgili problem yok. Mavi Bayrağın olduğu alanlar, alt yapıdan evcil hayvanların kontrolüne kadar birçok problemin çözüldüğü bir alanlardır. Mavi Bayrak turizm için çok önemli bir konu. Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da 650 km sahilimiz varsa bu sahillerimizde 404 tane 5 yıldızlı otel ve tatil köyü varsa dünyada en çok Mavi Bayrağı olan şehir olmak da Antalya’ya yakışır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ KÖSE : “SÖZLE ÇEVRECİ OLUNMUYOR”

MKYK Üyesi, Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse de Antalya ve Konyaaltı sahilindeki çalışmalarda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katkısına dikkat çekti. Milletvekili Köse: “Şu an Konyaaltı sahili 10 tane Mavi Bayrağa sahip. Sözle çevreci olunmuyor. Çevreci çalışmalar yaparak çevreci olunur. Yeni Mavi Bayrakların Antalya’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BAŞKAN TÜREL : “MAVİ BAYRAK İLE TAÇLANDIRDIK” 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise Konyaaltı sahilinin Sahil Antalya Yaşam Parkı ile dünyanın en güzel sahiline dönüştüğünü söyledi. Başkan Türel. “Konyaaltı sahilimizi bugün Mavi Bayrak ödülleri ile bir kez daha taçlandırıyoruz. Mavi Bayrak, çevre konularını içeren uluslararası normlarla belirlenmiş bir dizi kritere göre veriliyor. Sadece denizin temizliği ile değil, cankurtaran, düzenli bir plaj ve deniz kenarı olması gerekliliğini içerin birçok kriter var. Bu kriterleri tamamlarsanız Mavi Bayrak alıyorsunuz. Konyaaltı, tüm kriterleri bugün itibari ile taşıyor. Mavi Bayraklarımız ile bunu bir kez daha tescillemiş olduk. Çevre mücadelesi kararlılık ve sürdürülebilirlik ister. Burada halkımızın desteği çok büyük önem taşıyor. Önemli olan temizlemek değil kirletmemektir. Turizm sektörünün amiral gemisi niteliğini taşıyan Antalya, bunu en büyük sermayesi denize borçludur. Biz de bu bilinçle hareket ediyoruz. 2009 senesinde görevi teslim ettiğimiz zaman Konyaaltı sahilinde 8 tane Mavi Bayrak vardı. 5 sene sonra göreve tekrar geldiğimiz zaman o Mavi Bayrakların yerinde yeller esiyordu. Geçen sene tüm kriterleri tamamlayarak 8 Mavi Bayrağı Konyaaltı sahilinde 2 tanesini de Lara sahilimizde göndere çekmiştik. Bugün ise Mavi Bayraklara yenilerini ekledik” dedi.

DR. BAYAZ : “ULUSLARASI BİR BAŞARI”

Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cenk Bayaz, Mavi Bayrak için birbirinden önemli kriterlerin bulunduğunu belirterek, “Sahil Antalya, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından görkemli, daha yeşil ve kaliteli bir şekilde Antalya’nın hizmetine açıldı. Halk plajlarının Mavi Bayrak alması yoğun kullanımdan dolayı daha zordur. Ancak Sahil Antalya plajları zoru başardı. Bu da uluslararası bir başarıdır” dedi. 

Törende Sahil Antalya adına bayrakları Alkoçlar ve Tursetalya İş Ortaklığı (ALSE) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Ünver ve ALSE Genel Müdürü Pınar Pehlivan, teslim aldı.

www.mygazete.com

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi