English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
2.12.2021 Perşembe  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Kongre Turisti 3 Kat Fazla Gelir Bırakır <<< Geri Dön  
 

Antalya Tanıtım Vakfı(ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, tüm dünyada kongre turizminde yüzde 60 düşüş olduğunu belirterek, kongre turizmi misafirlerinin resort turizmi misafirlerine göre 3 kat daha fazla gelir bıraktıklarını,kentteki 200 bin koltuk kapasitesini en iyi şekilde kullanmak için çalıştıklarını kaydetti.

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya'da turizm verilerinin çok olumlu gittiğini belirterek, rakamların bu şekilde ilerlemesinin turizm sektörünü memnun ettiğini bildirdi.

Geçen yılın aynı dönemine göre rakamların iyi gittiğini ifade eden Başkan Gül Ege, "Planladığımız rakamların dahilinde ilerliyoruz. Ülkede barış ortamının tesis edilmesi, terör kaygılarının en aza inmesi, bunların dışında geçmiş yıllarda verdiğimiz kaliteli hizmetin sekteye uğramaması büyük fayda sağladı. Turizmcilerimiz hizmetlerindeki maliyetler yükseltmesine rağmen kaliteden ödün vermediler. Bu çok önemli. Antalya destinasyonundaki tüm turizm işbirlikçilerine vakıf olarak teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"Kaliteli hizmetin önemi"

Geçmiş krizlerde kaliteli hizmetin devam etmesiyle, bu yıl geri dönüşlerin devam ettiğini dile getiren Yeliz Gül Ege, "İspanya ve Yunanistan'ı gitmeyip,bizi tercih eden misafirlerimizden anlıyoruz. Türk misafirperverliğini, turizmci arkadaşlarımız Antalya'da en iyi şekilde uyguluyor. Bununda bu sayılara etkisi büyüktür."dedi.

"2023 hedefi"

Vakıf olarak Antalya'nın uluslararası organizasyonlarla adını duyurmasını önemsediklerine vurgu yapan Gül Ege, "Bu anlamda büyük kongreleri kentimize çekmeyi hedefliyoruz. Kongre turizminde bir artış yok ama mevcut sayıları koruyoruz. Resort turizmi gibi kongre turizmi kolay olmuyor. 2023 yılına kadar kongre turizminde bir ivme yakalamak istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

"3 kat fazla para bırakıyor"

Kongre pazarında yüzde 60'lık bir düşüş yaşandığını aktaran Başkan Ege, "İstanbul 20 uluslararası etkinliğe ev sahipliği yaparken, Antalya 16 tane yapmış. Kriz döneminde iyi bir rakam ama destinasyonun sahip olduğu 200 bin koltuk kapasitesini şuan verimli kullanamıyoruz. Fuarlardaki etkinliğimizin yanında Antalya'yı tanıtım çalışmalarımız devam ediyor. Geçmişte önemli organizasyonları pazarlayarak, tanıtımlarımızı sürdürüyoruz. Bunun yanında kentin sahip olduğu büyük değerleri ve tarihi hazinelerini kullanarak, uluslararası aktiviteler, konser,dans gösterileri ile kentimizi gelen misafirlerimize yaşatmak istiyoruz. Kongre turistleri kenti yaşamak istemesiyle bağlantılıdır. Otelde bağlı kalmak istemezler. Kentin değerlerini görmek isterler ve alışverişle resort turizmin 3 katı bir gelir bırakırlar. Bu insanları kentimizde ağırlamak istiyoruz. Tüm dünyada kongre pazarında ciddi bir daralma var, bu daralmadan Antalya'nın en az etkilenmesi için çalışıyoruz" ifadelerine yer verdi.

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi