English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
25.05.2020 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Türkiye Festivali, Avrupa'da da Yapılmalı <<< Geri Dön  
 

Türkiye Festivali’nde Antalya’nın tanıtımına katkı veren Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Rusya’da yapılan Türkiye Festivali’nin Avrupa ülkelerinde de yapılması gerektiğini söyledi. Başkan Gül Ege, “Tüketiciye inen festivallerin Avrupa’da da yapılması oldukça etkili sonuçlar doğuracaktır. Türkiye Festivali benzeri bir festivalin, 2019 yılında Almanya’nın Frankfurt veya Berlin gibi büyük bir kentinde yapılması, tanıtım ve ülkelerin kültürel kaynaşması açısından iyi olacaktır” dedi.

Rusya’nın başkenti Moskova’da bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Festivali, sona erdi. Festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) koordinasyonunda, valilikler, belediyeler, STK’lar ve özel sektörün desteğiyle düzenlendi.

Türkiye Festivali’nin turizm fuarlarından çok daha etkili olduğunun altını çizen ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, yapıldığı alanın merkezi konumda olması ve hava durumunun etkisiyle büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Başkan Gül Ege, “Tüketicilerin elinde bir festival pasaportu bulunuyor, pasaport ile stantlara uğradıklarında, sorulan sorulara doğru cevap vermeleri halinde birer kaşe basıldı. Bu kaşeleri toplayarak çekiliş sonucu tatil kazanma hakkına sahip oldular. Stantlarda tüketicilerin pasaportlarla gezmesi çok etkili olduğu gibi, destinasyonların tanıtımı açısından da büyük bir fayda sağladı. Bu tür adımlar, tüketiciyi ilgili ve özverili kılıyor” dedi.

Türkiye Festivali, Avrupa’da da Yapılmalı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un Türkiye Festivali’ne katılarak turizmcilerin yanında yer almasının önemine işaret eden ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, bakanın resmi açılış sırasında verdiği mesajların turizm camiası için çok değerli olduğunu belirtti. Başkan Gül Ege, “Sayın bakanımızın; “Festivaller, ülkelerin birbirine olan ilgisine bağlıdır. Bize ilgi gösteren ülkelerde bu tür festivaller yapılabilir” açıklamasından memnuniyet duyduk. Rusya’da geçen yıl ilk kez düzenlenen Türkiye Festivali’nin ülkemize geri dönüşü güzel oldu. Tüketiciye inen festivallerin Avrupa’da da yapılması oldukça etkili sonuçlar doğuracaktır. Türkiye Festivali benzeri bir festivalin, 2019 yılında Almanya’nın Frankfurt veya Berlin gibi büyük bir kentinde yapılması, tanıtım ve ülkelerin kültürel kaynaşması açısından iyi olacaktır” dedi.

Ruslar, Antalya Yemeklerini Sevdi

ATAV Başkanı Gül Ege, Antalya’nın tanıtımına; ana gastronomi sahnesinde şef Fatih Demir’in Antalya’nın meşhur tarhana çeşitlerinden Yelten Tarhanası’nı pişirerek tanıttığını ve katılımcılara tadımlık çorba ikram ederek destek verdiklerini dile getirdi. Gül Ege, “İnsanlara yaşattığınız tecrübeler akılda kalıyor, dolayısıyla bu lezzetin tanıtımını yaptık. Katılımcılar, rusça yemek broşürümüzü almak için uzun kuyruklar oluşturdu, Antalya yemeklerini çok sevdiler. Tadımlık tarhanayı festival süresince dağıttık. Ayrıca Kaleiçi haritası ve Antalya Kelebekleri’nin yer aldığı kitap ayraçlarımız da çok dikkat çekti” ifadelerine yer verdi.

Festivalde Dikkat Gastronomiye Çekildi

Antalya’nın festivale damga vurduğunu ifade eden ATAV Başkanı Gül Ege, şöyle devam etti: “ATAV, valilik, belediyeler ve diğer katılımcıların da yoğun çalışmasıyla Antalya festivale damga vurdu. Kurumların yemekler üstüne tanıtımı ilgiyi gastronomiye çekti. Başta Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy’a, TÜROFED Başkanımız Osman Ayık’a, TÜROFED öncülüğünde organizasyonu üstlenen Haluk Özsevim’e, desteğini hiçbir zaman üstümüzden eksik etmeyen Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’na çok teşekkür ederiz. Bu türden tanıtım etkinliklerinde her zaman yer almayı isteriz.”

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi