English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
29.05.2022 Pazar  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
“Memleketim Antalya 2019” Takvimi Tanıtıldı <<< Geri Dön  
 

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) tarafından “Antalya’nın Güneş Saçlı Kadınları” temasıyla hazırlanan “Memleketim Antalya 2019” takvimi Antalya Arkeoloji Müzesi'nde tanıtıldı. Antalya’nın sadece deniz kum güneşten ibaret olmadığına dikkat çeken Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, “Kentimizin çok fazla değeri var fakat yeterince bilinmiyor. Antalya Tanıtım Vakfı, kentimizin bilinmeyen yönlerine dikkat çeken, özellikle de kültür sanat ve tarihle ilgili olarak aynı zamanda Antalya’nın ekolojik dengesini ön plana çıkartan projelerine devam etmektedir” dedi.

Antalya Arkeoloji Müzesi'ndeki Memleketim Antalya 2019 takviminin tanıtımı, ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, ATAV Yönetim Kurulu Üyeleri ve Antalya Kadın Müzesi Danışma Kurulu Üyeleri tarafından yapıldı. Takvimi Dans Eden heykel önünde tanıtan Başkan Gül Ege, “Vakfımız ‘Memleketim Antalya’ takviminin on ikincisinde, kültür ve tarih bilincini güçlendirmek adına, Antalya Kadın Müzesi projesi ‘Antalya’nın Kadınları ve Tanrıçaları Roma Çağı Saç Tasarımları Sergisi’nde gerçek saçlarla şekillendirilecek olan eserlerden oluşan ‘Antalya’nın Güneş Saçlı Kadınları’ temasını seçmiştir. Takvimimizde İngilizce, Almanca ve Türkçe olmak üzere üç dilde heykel başlarının tanıtımları yer alıyor” dedi.

ATAV Başkanı Gül Ege, Memleketim Antalya 2019 yılı takviminin önümüzdeki günlerde basınla paylaşılacak olan Antalya Kadın Müzesi projesi “Antalya’nın Kadınları ve Tanrıçaları Roma Çağı Saç Tasarımları Sergisi” ile bağlantılı olduğunu dile getirdi. Gül Ege, “Bu projenin takviminin lansmanını yapıyoruz, bu takvim önce masalarda yer alsın ve kentin bu konuda ki bilincine katkıda bulunsun. Antalya Tanıtım Vakfı, kentimizin bilinmeyen yönlerine dikkat çeken, özellikle de kültür sanat ve tarihle ilgili olarak aynı zamanda Antalya’nın ekolojik dengesini ön plana çıkartan projelerine devam etmektedir. Yönetim kurulumuzla yaptığımız tüm çalışmalarda mutlaka kentimizin değerlerine vurgu yapmaya çalışıyoruz. Kentimizin çok fazla değeri var fakat yeterince bilinmiyor” dedi.

Başkan Gül Ege, takvimde 16 adet heykel başının tanıtımının yapıldığına dikkat çekerek, başların 13’ünün Antalya Müzesi’nde, 3 tanesinin ise Side Müzesi’nde sergilendiğini ve kadın başlarından dördünün tanrıçalar olduğunu dile getirdi. Gül Ege, yaptıkları bu tanıtım çalışmasının Antalya Müzesi’ne gelen ziyaretçi sayısını olumlu yönde etkileyeceğini belirterek, “Dünyanın en önemli müzeleri arasında sayılan Antalya Arkeoloji Müzesi’nin hak ettiği ziyaretçi sayısına henüz ulaşmadığını düşünüyorum. Kentteki tüm sivil toplum örgütleri, müzeye gelen ziyaretçi sayısını artırmak için çalışmalar yapmalı” dedi.

Başkan Yeliz Gül Ege, takvimin ulaştığı birçok yerden övgüler aldığını ifade etti. Gül Ege, “Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ve İnan Kıraç’tan 2019 yılı takvimi hakkında güzel geri dönüşler aldık ve bu bizi memnun etti. Takvimimiz Antalya’nın tanıtımı için promosyon olarak kullanılmakta aynı zamanda takvimimizin belirli bir ücret karşılığında satışına devam edilmektedir” diye konuştu.  Gül Ege, ayrıca takvimdeki metinlerin Prof. Dr. Havva İşkan Işık tarafından hazırlandığını, heykel başı fotoğraflarının ise Cenk Özel tarafından çekildiğini söyledi.

 

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi