English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
7.12.2021 Salı  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
ATAV, Türkiye Festivali’nde Aspendos’u Öne Çıkardı <<< Geri Dön  
 

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV), Türkiye’nin Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlediği en kapsamlı etkinliği Türkiye Festivali’ne katıldı. Rus turistlerin Türkiye’de en çok tercih ettiği kent Antalya’yı en güzel şekilde tanıtmak ve anlatmak için festivalde yer alan Antalya Tanıtım Vakfı, 2019 Aspendos yılı olması dolayısıyla tanıtımı Aspendos üzerine yoğunlaştırdı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Birliği (TTYD) tarafından düzenlenen Türkiye Festivali (14-16 Haziran), Krasnaya Presnya Parkı’nda başladı. Festival, Türkiye’den oteller, tur operatörleri, turizm destinasyonları ve önemli turizm markalarının katılımıyla gerçekleşiyor.

Türkiye Festivali, Avrupa’da da Düzenlenmeli

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz GÜL EGE, 3’üncüsü düzenlenen Türkiye Festivali’nde Türkiye’yi seven ve tatilde Türkiye’yi tercih eden Rus ziyaretçilerle güzel bir açılış gerçekleştirdiklerini söyledi. Gül Ege, “Türkiye’nin doğal güzelliklerini, gastronomisini ve misafirperverliğini en iyi şekilde aktaran promosyon malzemelerinin yer aldığı stantlarımız ile tanıtıma başladık. Ziyaretçiler, Türkiye’de turizm faaliyetleri gerçekleşen tüm bölgeleri gerek materyaller gerek lezzetleri ile tanıma fırsatı buluyor. Hava şartlarının yağmurlu olması katılımı etkilemedi. Mesai saati olmasına rağmen festivali ziyaret eden kişi sayısı oldukça yüksekti. Festivalin, kapalı duvarlar içinde yaptığımız tüm turizm fuarlarından ve tüketici fuarlarından daha aktif olduğunu düşünüyorum. Birebir destinasyon dokusu hissedilen festivallerin artması gerekiyor. Ziyaretçilere çekilişle tatil hediyeleri sunulması büyük cazibe uyandırıyor ve bunun devam etmesi gerekiyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye Festivali sırasında ilettiğim konuyu tekrar hatırlatmak istiyorum; Avrupa’da benzeri festivallerin başlaması için harekete geçmeliyiz” diye konuştu.

Aspendos Temalı Tanıtım Beğeni Kazandı

Başkan Yeliz Gül Ege, Antalya Tanıtım Vakfı’nın 2019 yılının Aspendos yılı olması dolayısıyla Aspendos temasını öne çıkarttığını kaydetti. Gül Ege, “Aspendos, Türkiye’nin en önemli kültür varlıklarından biri. Hem Aspendos yılı olması dolayısıyla hem de Antik dönemden kalma en önemli kentlerden biri olması sebebiyle bu yıl vakfımızın tanıtımda kullandığı promosyon malzemelerini Aspendos Antik Kenti üzerine şekillendirdik. Aspendos Tiyatrosu’nun yer aldığı Aspendos tshortü, Antalya silüetli ve yine Aspendos görselinin yer aldığı mıknatıslar, başta Antalya Valimiz Münir Karaloğlu olmak üzere tüm Rus ziyaretçilerin beğenisini kazandı” dedi.

16 Haziran Pazar gününe kadar açık olacak festivalde hafta sonu ziyaretçi sayısının artması bekleniyor.

 

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi