English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
29.05.2022 Pazar  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
ATAV, Antalya Lezzetlerini YÖREX’e Taşıdı <<< Geri Dön  
 

Antalya Tanıtım Vakfı, Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde ANFAŞ Fuar Merkezi’nde kapılarını açan Yöresel Ürünleri Fuarı YÖREX’te, Antalya lezzetlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV), ATB öncülüğünde bu yıl 10’uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’e ilk kez katıldı. 'Sizin oraların nesi meşhur' sloganıyla 23-27 Ekim tarihlerinde açık kalacak YÖREX'te, 7 bölgeden 81 il, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile toplam 647 katılımcı firma, yöresel ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak. 250 bin ziyaretçinin hedeflendiği YÖREX’te Antalya Tanıtım Vakfı, Antalya’nın meşhur Yelten Tarhanası ve Kabak Tatlısını katılımcılara ikram etti. Antalya lezzetlerinin dağıtıldığı ATAV standını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ta, Yelten Tarhanasının tadına baktı.

Yelten Tarhanası ve Kabak Tatlısı İkram Edildi

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, “İlk düzenlendiği yıldan bu yana katılımcı ve ziyaretçi sayısı 10 kat artan, Türkiye’nin markası haline gelmiş, kentimizin fuarı YÖREX’e dahil olmaktan dolayı mutluyuz. Antalya standında ATAV’a yer açan ATB Başkanı Ali Çandır ve Yönetim Kurulu Üyelerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Antalya yerel tatlarını, Antalya’da yaşayan ve Antalya’ya gelen ziyaretçilere, keselerin içine koyduğumuz bir pişirimlik tarhana ve lezzetlerinin tarifinin yer aldığı websiteye yönlendiren QR kodları bulunan tahta kaşığı şeklindeki kitap ayraçlarımız aracılığıyla tanıttık. Yönetim Kurulu Üyemiz Zafer Alkaya’nın katkısıyla ziyaretçilere tarhana çorbası ve kabak tatlısı ikramında bulunduk. Ziyaretçilerin ilgisi oldukça yoğundu. Gelecek yıl Antalya lezzetleri üzerine panel ve workshop yaparak, fuarda yer almayı planlıyoruz” dedi.

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya’nın deniz kum güneş özelliği dışında kentin bilinmeyenlerine dikkat çekmeye devam edeceklerini belirterek, şu ifadelere yer verdi: “Kentimiz, çok köklü bir gastronomi kültürüne sahip. ATAV Kurucu Başkanı Nizamettin Şen ve Mutfak Kültürü Araştırmacısı Gökçen Adar tarafından derlenerek hazırlanan, ATAV yayını “Toroslar’dan Akdeniz’e Antalya Lezzetleri” kitabımızda da mutfağımızın zenginliğini aktarıyoruz. Antalya Tanıtım Vakfı, kentimizin bilinmeyen yönlerine dikkat çeken, özellikle de kültür sanat ve tarihle ilgili olarak aynı zamanda Antalya’nın ekolojik dengesini ön plana çıkartan projelerine devam edecek.”

Fuar, 27 Ekim Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

 

 

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi