English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.07.2022 Çarşamba  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Piyano Festivali’nden Görkemli Açılış <<< Geri Dön  
 

Bu yıl 20’ ncisi düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali, muhteşem bir gece  ile açılış yaptı. Biletleri günler öncesinden tükenen ve müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği festivalin açılış konserini veren Barbaros Büyükakkan ve Symphonic Project, dinleyenlere tam bir  müzik ziyafeti yaşattı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, açılış konuşmasında, Piyano Festivali’nin ülkemiz ve Antalya için bir yüz akı olduğunu vurguladı.

30 Kasım’a kadar dünyaca ünlü, yerli ve yabancı bir çok yıldızı Antalya’da  buluşturacak olan 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali,  geçtiğimiz cumartesi akşamı muhteşem bir gece ile açılış yaptı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen festival, ülkemizin başarılı baritonlarından Barbaros Büyükakkan ve Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project konseri  ile başladı.

5 DİLDE ŞARKI SÖYLEDİ!

Barbaros, güçlü sesi ve 5 dilde söylediği dünya müzikallerinden, caz standartlarından ve  klasikleşmiş Türkçe şarkılardan oluşan geniş repertuvarı ile büyük beğeni topladı.

“PİYANO FESTİVALİ, ÜLKEMİZ VE ANTALYA’MIZ İÇİN BİR YÜZ AKIDIR”

Konser öncesi festivalin açılış konuşmasını yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,Piyano Festivali’nin ülkemiz ve Antalya için bir yüz akı olduğunu vurguladığı konuşmasında “Antalya’mızın tüm güzelliklerinin yanı sıra; kültür ve sanatta da öncü olması ve uluslararası alanda gücünü her geçen gün arttırması bizim en büyük mutluluğumuzdur. Sanata değer veren, sanatçısına vefa gösteren, kendi kültür mirasına sahip çıkan ve onu en iyi şekilde geleceğe taşıyan daha güzel bir Antalya’yı hep birlikte inşa edeceğimize inanıyor ve 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin güzelliklerle geçmesini temenni ediyorum ” dedi.

 

Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserine Notre Dame de Paris müzikalinin efsane şarkılarından Belle ile başlayan Barbaros şarkıdan önce ‘ Bana deselerdi ki: ‘Victor Hugo’nun Notre Dame’ın Kamburu romanı, Notre Dame de Paris müzikaline dönüşecek  ve sen de bir gün onun en özel eseerlerinden birini  Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde söyleyeceksin’ asla inanmazdım. Ama şu anda bu sahnedeyim ve bu önemli festivalde olmanın bana ne kadar heyecan verdiğini tarif etmem çok zor. Heyecanımı paylaştığınız için teşekkür ederim’ dedi.

 

 

 

USTALARA SAYGI DURUŞU!     

Hemen her eserden önce misafirlerle duygularını paylaşan sanatçı ‘Sevdim Bir Genç Kadını’ ve ‘Lüküs Hayat’ şarkılarını seslendirmeden önce, Sevdim Bir Genç Kadını şarkısının sahibi, tangoların unutulmaz sesi Şecaattin Tanyerli ve aynı sahneyi paylaştığı için kendisini çok şanslı hissettiğini söylediği  efsane tiyatro sanatçısı Haldun Dormen ile olan anılarını anlattı ve şarkıları usta isimlere ithaf etti.

DAKİKALARCA AYAKTA ALKIŞLANDI!

Konserini ‘Yiğidim Aslanım’ şarkısı ile sonlandıran Barbaros’a şarkı boyunca dinleyicilerden oluşan dev bir koro eşlik etti.

Sanatçı’nın ‘Kasım ayında hayatın durduğu bir dakika var ve söylerken bile tüylerim ürperiyor. Atatürk’ün yattığı yer kalbimizdir. Var olduğumuz sürece de orada kalacaktır’  sözleri misafirler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Yoğun istek üzerine 2 kere bis yapan sanatçı “”Memleketim” ve bir kez daha seslendirdiği “Yiğidim Aslanım” şarkıları ile festivale veda etti.

Gecenin sonunda festivalin idari direktörü Cansel Çevikol Tuncer, Şef Oğuzhan Kavruk ve Barbaros Büyükakan’a teşekkür plaketi ve çiçek verdi.

Unutulmaz bir gece ile açılışını yapan 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali,19 Kasım’da Selim Bölükbaşı ve Symphonic Project konseri ile devam edecek.

 

 

 

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi