English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
25.05.2020 Pazartesi  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Türkan Şoray’da Sanat Atölyeleri Başlıyor <<< Geri Dön  
 

Henüz birinci yılında sergileri, tiyatro oyunları ve konserleriyle Antalya’nın kültür ve sanat hayatına bambaşka bir soluk kazandıran Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde sanat atölyeleri açılıyor. Şubat’ta tangodan desen çalışmasına 5 atölye gerçekleştirilecek.  

Antalya’nın en yeni kültür merkezi Türkan Şoray’da, şubat ayıyla birlikte başlayacak atölye çalışmalarıyla sanatseverler artık izleyici olmaktan çıkıp sanatsal üretim süreçlerine dahil olacak.

1 Şubat Cumartesi başlayacak ilk atölye çalışması, Arjantin’in, Uruguay’ın yoksul mahallerinden çıkarak en lüks balo salonlarına giren, kişilerin birbirleriyle ve dünyayla iletişim kurmasının sanatsal bir yolu olarak anlamlandırılan tango için gerçekleştirilecek. Katılımın ücretsiz ancak kontenjanlı sınırlı olduğu atölye, Shiva Dans Akademisi katkılarıyla düzenlenecek. Toplam 5 dersten oluşan atölye çalışması 1 Şubat Cumartesi başlayacak ve 1 Mart Pazar son çalışmayla tamamlanacak.

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde bir başka atölye çalışması ise ne kasetlerin, ne mp3’ün ne de son dönemde hızla yükselen dijital platformların tahtından indiremediği plaklar üzerine yapılacak. Hala ses açısından gerçeğe en yakın seçenek olan plaklar için yapılacak atölye; plak sözlüğü, plak ve pikap tutkusu, plak koleksiyonerliği, plak bakımı gibi kavramlar üzerinden ilerleyecek. Plak atölyesi, 14 Şubat ve 29 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

Şubat’ta 3 gün boyunca performans sanatçısı, kareograf ve sanat yazarı Ayça Ceylan da Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde “Nasıl bir şey bu performans sanatı” başlıklı atölye gerçekleştirecek. 15-17 Şubat tarihleri arasındaki atölyede performans sanatının tarihi, performans sanatının barındırdığı türler, disiplinler arası ilişki, performans sanatı ve sahne sanatları arasındaki ayrım, bir performans nasıl inşa edilir üzerine tartışmalar yürütülecek.

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde, Senex Yaşlanma Çalışmaları Derneği’nin KöprüSanat öğrenme programı kapsamında porselen ve tekstil üzerine desen çalışmalarını gerçekleştirileceği 2 ayrı atölye de yapılacak. Her yaş grubunun katılımına açık olan atölyelerden porselen üzerine desen çalışması 21 Şubat’ta tekstil üzerine çalışma ise 22 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceği sanat atölyelerine katılım ücretsiz ancak kontenjanlı sınırlı olacak. Atölyelere kayıt, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nin 0242 350 07 48 numaralı telefonu üzerinden yaptırılabilir.

 

 

 

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi