English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
3.12.2021 Cuma  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Muratpaşa’da Bayram Coşkusu 22 Nisan’da <<< Geri Dön  
 

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin, korona virüs salgınıyla mücadele eden iş makinelerini ejderha, dinozor ve file dönüştürüp tüm şehirde yapacağı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama konvoyu, bayramı da kapsayan sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle bir gün öne çekildi. Konvoy, 22 Nisan Çarşamba saat 10.00’da hareket edecek.

Antalya’da korona virüse karşı cadde ve sokakları temizleyen iş makinelerini birer ejderha, dinozor, fil ve akvaryuma dönüştürerek farklı bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasına hazırlanan Muratpaşa Belediyesi, açıklanan yeni önlemler çerçevesinde programını bir gün öne çekti. 23 Nisan’ı da kapsayan sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle, bayram konvoyu 22 Nisan Çarşamba saat 10.00’da Muratpaşa Belediyesi önünden hareket edecek.

KONVOYUN GEÇECEĞİ CADDELER

Konvoy, Sinanoğlu Caddesi ve Portakal Çiçeği Bulvarı’nı takip ederek Burhanettin Onat Caddesi, Mevlana Caddesi ve Kızılırmak Caddesi üzerinden Karacaoğlan Caddesi’ne ulaşacak. Buradan Tonguç ve Yıldız caddeleri istikametini takip edecek olan konvoy 100. Yıl Bulvarı’na çıkacak ve Güllük’ten Cumhuriyet Meydanı’na ulaşacak. Cumhuriyet Meydanı’ndan Işıklar ve Metin Kasapoğlu Caddesi’ne geçecek olan konvoy Eski Lara Caddesi güzergahını takip ederek belediye hizmet binasında tamamlanacak.

SAAT 10.00’DA TÖREN VE HAREKET

Belediye Başkanı Ümit Uysal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın çok özel bir süreçte kutlandığını belirterek, “Güzel bir konvoy hazırladık. Konvoyumuz 23 Nisan, bayram günü için hazırlanmıştı ancak sokağa çıkma yasağı nedeniyle 22 Nisan Çarşamba saat 10.00’a aldık. Bu saatte, belediyemiz yanında Atatürk Kent Meydanı’nda saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşımızı okuyacağız ardından hareket edeceğiz. 12.30’a kadar 23 kilometrelik güzergahta konvoyumuzu gerçekleştireceğiz” diye konuştu. Tüm çocukları ve Antalyalıları saat 10.00 – 12.30 arasında balkonlara davet eden Başkan Uysal, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin 100’üncü yılı kutlu olsun” dedi.

ANTALYA KIRMIZI-BEYAZ

Muratpaşa Belediyesi, bir yanda kutlamalara hazırlanırken diğer yandan da konvoy güzergahını dev Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle donattı. Her milli bayramda olduğu gibi kentin yaya ve taşıt trafiğinin en yoğun olduğu Tekelioğlu Caddesi’ne bakan apartmanlara bayrak ve posterler asıldı. Cadde, 23 Nisan için bambaşka bir görünüme bürünürken Muratpaşa Belediyesi, Antalya’nın ana ulaşım akslarından Mevlana Caddesi’ni de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için bayraklarla donattı.

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi