English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
6.07.2022 Çarşamba  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
“Sürdürülebilir Kent İçi Hareketlilik” Konusunda Proje Fikirleri Bekleniyor <<< Geri Dön  
 

Antalya Büyükşehir Belediyesi 11-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında “Sürdürülebilir Kent İçi Hareketlilik Ödüllü Proje Yarışması” düzenliyor. Yarışma, Antalya Büyükşehir Belediyesi ulaşım planlamasının ve toplu taşıma sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların bireysel araç kullanımı yerine alternatif ulaşım araçlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesi ve aktif katılımın sağlanabilmesi amacını taşıyor.

16­-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde belirli bir tema ekseninde kutlanan Avrupa Haftası’nın bu yıl ki teması “Herkes için Sıfır Karbon Salınımlı Hareketlilik” olarak belirlendi. Türkiye’den Avrupa Hareketlilik Haftası’na katılım gösteren 14 büyükşehir belediyesinden biri olan Antalya Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda vatandaşları kent içi çözümlere dahil edebilmek ve özellikle gençlerle işbirliği geliştirmek için “Sürdürülebilir Kent İçi Hareketlilik Ödüllü Proje Yarışması” düzenliyor.

BAŞVURULAR 7 EYLÜL’DE SONA ERİYOR

Ödüllü yarışmanı başvuruları 7 Eylül 2020 tarihinde sona eriyor. Yarışmada birinci olana elektrikli scooter, ikinciye bisiklet, üçüncüye de scooter verilecek. Yarışma, vatandaşlarda ve özellikle gençlerde sürdürülebilirlik hakkında farkındalık, ekip çalışması, proje geliştirme, sorun çözme, liderlik, sorumlu vatandaşlık bilinci geliştirmeyi amaçlıyor. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya Antalya il sınırları içerisinde uygulanabilecek sürdürülebilir fikirler ile katılım sağlanacak. Yaş sınırlamasının olmadığı yarışmaya her katılımcı bir fikir ile katılabilecek. Katılımcılar yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve yarışma katılım formuna matchupantalya.org adresinden ulaşabilecek.

PROJE FİKİRLERİ DEĞERLENDİRİLECEK
Yarışmanın temel amacı sürdürülebilir kent içi hareketlilikte iyi uygulama örneklerinin Antalya’da uygulanması, bilgi ve deneyim transferi, teknolojik gelişmelerin ve kamuoyunun yeni ulaşım biçimlerini benimseme isteğinin geliştirilmesi, geleneksel özel otomobil sahipliği modelinden yeni toplu taşıma hareketlilik türlerine geçişin benimsenmesi, sürdürülebilir ulaşım hedefleri ve hareketlilik için güncel trendlerin takibi olarak belirlendi. Katılımcılardan dünyadaki ulaşım sorunlarını yakından tanımaları, kendi yerellerindeki sorunlarla büyük resmi ilişkilendirmeleri ve kent içi ulaşımda ne gibi adımlar atılabileceği ile ilgili düşündükleri amaçları belirleyerek proje fikirleri üretmeleri bekleniyor.  

 

 

 

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi