English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
11.08.2022 Perşembe  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Turizm Elçisi Podolski <<< Geri Dön  
 

Antalya Tanıtım Vakfı ve Fraport TAV Antalyaspor işbirliğinde düzenlenen organizasyon ile kırmızı beyazlı takımın yıldız futbolcusu Lukas Podolski, Türkiye’nin tanıtımı için kolları sıvadı. Alman futbolcu, Türkiye'nin 2020 turizm yılı temasının Patara Antik Kenti olması dolayısıyla Fraport TAV Antalya Havalimanı sponsorluğunda Patara’da özel çekimler yaptı ve bölgenin dünya çapında duyurulması için önemli bir katkı verdi.

PODOLSKI BAŞROLDE

FTA Antalyaspor ve ATAV işbirliğinde Antalya’nın tarihi ve turistik mekanlarının spor aracılığı ile tanıtılması amacı ile planlanan çalışmanın ilki Patara’da Alman futbolcu Lukas Podolski ile yapıldı. FTA Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Melih Beken, ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege ve Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol’un da katıldığı ilk organizasyonda Podolski özel bir çekim ekibi ile birlikte Patara Antik Kenti’nde ve bölgenin ünlü kum tepelerinde rol aldı. Hazırlanan görüntünün ve tanıtım klibinin 1-2 hafta içinde tamamlanacağı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile temasa geçilerek daha geniş bir kitleye ulaştırılmasının sağlanacağı belirtildi.

GÜL EGE: PROJE HIZ KESMEYECEK

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, dünyanın birçok ülkesinde, kentlerin tanıtımında sporun kullanıldığına dikkat çekerek, “Kentimizin takımı Fraport TAV Antalyaspor, son zamanlarda aldığı başarılarla ve adından sıkça söz ettirdiği yıldız transferleriyle, tüm dünyada bilinirliğini artırmaya devam ediyor. Antalya Tanıtım Vakfı olarak, FTA Antalyaspor’un futbolcuları ile Antalya’nın antik kentlerinde ve doğal güzelliklerinde yapacağımız çeşitli tanıtım videolarını çekmek için yaklaşık bir yıl önce harekete geçtik. Amacımız burada kültür, spor ve tarihi bir arada sunabilmek ve bunun içinde her şey olan “All In Antalya” mesajını tüm dünyaya ulaştırmak. Projemizle, futbolcularımızın hayranlarından ve Antalyaspor taraftarlarının gücünden faydalanarak, kentimizin tanıtımını daha farklı kitlelere ulaştırmaya çalışıyoruz. İlk çekime sponsor olan Fraport TAV Antalya Havalimanı, Antalyaspor yönetim kurulu üyeleri ve Lukas Podolski’ye bu gönüllü çalışmaya ortak oldukları için, teşekkür ederiz” dedi.

DESTEK DEVAM EDECEK

Patara’nın ülkemizin en önemli miraslarından biri olduğunu dile getiren Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Melih Beken ise “Biz, Antalyaspor olarak, oyuncumuz Podolski ile Antalya’nın tanıtımına destek vermek istedik. Aylar öncesinden planlama yaptık ancak pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kalmıştık. Serinin ilk seferini Patara’ya yaptık. Podolski gün boyunca bize farklı alanda görüntüler verdi. En kısa zamanda hazırlanan videoyu sosyal medya kanallarından tüm dünyaya ulaştırmayı düşünüyoruz. Antalya bir dünya markası. Güzellikleri ve değerleriyle ön planda. Patara’dan başladık ve birçok güzelliğimizi yine bu yöntemle duyurmayı planlıyoruz” diye konuştu. Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol ise Fraport Tav’ın Antalyaspor’un da isim sponsoru olduğunu hatırlatarak, “Biz hem var olan değeri ortaya çıkartmak, hem de Antalya’yı biraz daha tanıtmak için yola çıkan her projenin içinde olmayı görev sayıyoruz. Patara, Podolski ve Antalya’yı bir araya getirip tanıtma fikrine Fraport TAV olarak biz de olumlu baktık ve içinde olmak istedik. Antalya’nın sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını, her 20 kilometrede bir tarihi eserlere sahip olduğunu biliyoruz. Patara bu tarihi bölgenin en önemli şehirlerinden biri. Antalya’mızı dünyanın dört bir yanına Podolski katkısıyla birlikte tanıtmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Biz, bu tür projelere destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Tanıtım serisinin Fraport TAV Antalyaspor’un diğer futbolcularıyla Antalya’nın farklı bölgelerinde sürdürüleceği de açıklandı.

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi