English
TANITIM | ETKİNLİKLER | FESTİVALLER | SERGİ & FUAR | SİNEMA | TİYATRO | KONSER | GÖSTERİLER | HABERLER
 
 
8.12.2021 Çarşamba  
 
  ANA SAYFA  | SPONSORLAR  | ARŞİV  | ETKİNLİK MERKEZLERİ  | LİNKLER  | İLETİŞİM   
 
 

Ekle Çıkar  
 

 
Nirvana Gran Fondo Antalya’nın Basın Lansmanı Yapıldı <<< Geri Dön  
 

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI - International Cycling Union) tarafından organize edilen ve destinasyon partneri Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) olan UCI Nirvana Gran Fondo Antalya Uluslararası Bisiklet Yarışması’nın lansman töreni 8 Kasım Pazartesi günü Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirildi.

18-21 Kasım tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan uluslararası organizasyon, dünyanın birçok farklı ülkesinden yüzlerce bisiklet sporcusuna ev sahipliği yapacak. Organizasyonun tanıtımının gerçekleştiği lansman töreninde konuşma yapan Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan, “Antalya’yı kış sezonunda alternatif turizm hareketleriyle daha cazip hale getirmek için spora ve sporcuya yatırım yapıyoruz. Antalya’nın bisiklet başta olmak üzere spor turizminin de başkenti olabilecek potansiyeli var. Nirvana Otelleri olarak bu potansiyeli değerlendirmek istiyoruz” dedi.

UCI Nirvana Gran Fondo Antalya Yarış Direktörü Ogün Çavuş, “Dünya şampiyonasına katılabilmek için zorunlu ön etaplardan biri olan ve bu özelliği ile diğer yarışlardan ayrılan prestijli bir yarışı ülkemize kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz. Antalya bisiklet sporu için çok farklı ve zengin bir destinasyon ve bisiklet turizmi fırsatlarla dolu. Sadece Avrupa’daki bisiklet sporu turizmi 45 milyon Euro ve ülke olarak daha fazla pay almalıyız” diye belirtti.

“Antalya’da yapılan her etkinlik, şehre yakışıyor” diye sözlerine başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, “Belediye olarak turizmin çeşitlendirilmesinde bisiklet sporunu önemsiyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Bisiklet Dostu Şehirler Ağına üye olacağız” diye konuştu.

Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş ise “Antalya salgına rağmen en fazla ziyaret edilen 6. destinasyon. Özellikle Kasım - Mart ayları arasında alternatif turizmi geliştirmek için bu ve benzeri farklı organizasyonlara ihtiyacımız var. Antalya’nın bisiklet sporu için önemli bir merkez haline gelmesini istiyoruz” diye belirtti.

UCI NIRVANA GRAN FONDO ANTALYA HAKKINDA

Bisiklet camiasının en prestijli yarışları arasında yer alan yarış, 18-21 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek. Dünya şampiyonasına katılabilmek için zorunlu ön etaplardan biri olan ve bu özelliği ile diğer yarışlardan ayrılan UCI Nirvana Gran Fondo Antalya, yerli ve yabancı yüzlerce amatör bisiklet kullanıcısını, Antalya’da profesyonel bir yarışma ortamında bir araya getirecek. 100 kilometrelik Uzun Parkur Yarışı’nı %20’lik dilimde bitirenler ise UCI Gran Fondo World Series Final yarışlarına katılma hakkı kazanacak.

Uzun Parkur (100 km.), Kısa Parkur (70 km.) ve Zamana Karşı (20 km.) etaplarından oluşan UCI Nirvana Gran Fondo Antalya’ya www.ucigranfondoantalya.com adresinden kayıt gerçekleştirilebiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 
COPYRIGHTS 2008 ANTALYA FESTIVALS Antalya Tanıtım Vakfına Aittir. (Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved)  
www.antalyafestivals.org internet sitesinde yer alan her türlü etkinlik veya aktivite için bilgiler, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi veya kuruluşlardan temin edilmiş olup, ATAV (Antalya Tanıtım Vakfı) tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlik veya aktivitelerde oluşan gecikme ve iptallerde ATAV sorumlu değildir.
Antalya Kadın Müzesi